2018 TCDD işçi alımı ilanı! İŞKUR TCDD işçi alımı ilanı için başvuru koşulları

TCDD 157 daimi işçi alımı yapacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda ilanın 15 Kasım tarihinde İŞKUR üzerinden yayımlanacağı duyuruldu. İşte TCDD 157 daimi işçi alımı başvuru şartları ve koşullarının detayları haberimizde...

2018 TCDD işçi alımı ilanı! İŞKUR TCDD işçi alımı ilanı için başvuru koşulları

TCDD işçi alımı ilanı haberleri googlede trend oldu. Vatandaşlar  İŞKUR TCDD işçi alımı ilanı için başvuru koşullarını merak ediyor ve arama motorlarında araştırıyor.  TCDD bünyesinde görevlendirmek üzere 157 işçi alımı için verilen ilanın detayları haberimizde.

TCDD İLANI 15 KASIMDAN İTİBARAN İŞKUR'DA...

İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olan alımla ilgili detayları paylaşan TCDD, adayların beceri alanında 50 puan, mesleki alan bilgisinde 50 puan üzerinden değerlendirileceğini açıkladı. 

TCDD işçi alımı başvurusu için geri sayım başladı. 15 Kasım tarihinde İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan başvuru sürecinin ardından adaylar, gerekli belgeri toparlayacak. Peki, TCDD işçi alımı başvurusu nasıl yapılacak?

TCDD 157 İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adaylar, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayınlanacak 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak

doldurarak 10.12.2018– 14.12.2018 tarihleri arasında, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

SÖZLÜ SINAVDA NELERE DİKKAT EDİLECEK?

Adaylar yapılacak sözlü sınavında sınav kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir. "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik" gereğince, yapılan değerlendirme sonucunda komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların ortalamasının %30`u, KPSS puanının %70`i alınarak başarı puanı ve sıralama belirlenmektedir.

2- Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan elektrikçi ve elektronik işçilerinden tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden alınacak sağlık kurulu raporu istenecektir.

3- Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan Mekanik vasıta tesis cihaz ve Vinç Operatörlerinden ve Makinist İşçilerinden tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinde yaptırılan tarama testi (Alkol veya uyuşturucu
madde bağımlılığını tespit etmek amacıyla yapılan testtir), tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış), İşitme Muayenesi (Odiyometri incelemede saf ses ortalaması 500, 1000 ve 2000 frekanslarının ortalaması 0 – 40 dB olmalıdır.) belirtilmiş şekilde sağlık kurulu raporu istenecektir.

Bu raporlar TCDD Taşımacılık AŞ Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup belirleyiciler tarafından değerlendirilip çalışabilecekleri grup belirlenecektir. Grubu uygun adaylar psikoteknik muayenesine gönderilecektir. Psikoteknik raporu uygun olan adayların ataması yapılacak, grubu uygun olmayan ve psikoteknik sonucu yetersiz görülen adayların ataması yapılmayarak yerine yedek aday çağrılacaktır.

SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN YAPILACAK? 

Sözlü sınavı 14.01.2019-18.01.2019 tarihleri arasında TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır.

YORUM EKLE