2018 KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM KPSS tercih klavuzunu yayınladı mı?

2018 KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra tercih yapacak olan vatandaşlar 'ortaöğretim tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM KPSS tercih klavuzunu yayınladı mı? ' sorularının yanıtını araştırıyor. ÖSYM'nin yayınlaması beklenen KPSS tercih kılavuzunda ortaöğretim tercihlerinin nasıl yapılacağı açıklanacak. ÖSYM'nin her sene güncelleyerek yayınlayacağı tercih kılavuzu bu nedenle önemli. Peki ÖSYM KPSS tercih klavuzunu yayınladı mı? 2018 KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman başlayacak? İşte bütün bu soruların yanıtı haberimizde.

GÜNDEM 14.11.2018, 11:16 15.12.2018, 16:31
2018 KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM KPSS tercih klavuzunu yayınladı mı?

Haberimizde 2018 KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman başlayacak?  sorusunun  yanıtını bulabilirsiniz. Her sene yeni bilgiler ile güncellenen tercih kılavuzu tercih yapacak olan adaylar tarafından bekleniyor. Peki ÖSYM KPSS tercih klavuzunu yayınladı mı? ÖSYM tercih kılavuzunu ne zaman yayınlayacak? İşte KPSSve tercih kılavuzu ile ilgili son dakika haberleri ve açıklamaları...

KPSS TERCİH KILAVUZU NEDEN ÖNEMLİ?

ÖSYM tarafından yayınlanan ve her sene güncel bilgiler ile yenilenen KPSS tercih kılavuzu memur olamak isteyenler viçin çok önemli. Memur olmak isteyenler önce KPSS'ye girdi puanların açıklanması ile birlikte tercih kılavuzlarını beklemeye başladılar. Tercih yapacak olan adaylar puanları ve alım yapılacak kadroları göz önünde bulundurarak tercihlerini yapacak. ÖSYM her sene güncel bir tercih klavuzu yayınlıyor. 

ÖSYM’nin bugünlerde KPSS ortaöğretim tercih klavuzunu ve tercih işlemleri tarihlerini açıklaması bekleniyor. KPSS ortaöğretim tercih klavuzu ve tarihleri açıklanır açıklanmaz haberimizde olacak.

YERLEŞTİRMELER NASIL YAPILIYOR?

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacak.

Yorumlar (0)