01 Kasım 2016 Salı 09:41
15 Temmuz şehit ve gazileri için hatıra parası

Basına kapalı gerçekleşen kabulde  Hazine Müsteşarı Osman Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’a, 15 Temmuz şehit ve gazileri anısına basılan hatıra parayı takdim etti. Madeni paranın takdim edildiği kutu içinde yer alan notta, “Milli iradeye karşı 15 Temmuz’da başlatılan hain darbe girişimi, namluların ve tankların karşısına dikilen kahraman Türk milletinin cesareti ve dirayeti sayesinde engellenmişti. O gece istikbaline sahip çıkan bu asil milletin evlatları, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ umdesine canları pahasına bağlı olduklarını, dost, düşman herkese göstermişler ve isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmışlardır” ifadeleri yer aldı.


banner505

Not, şöyle devam etti: “Şehitlerimizin aziz hatıraları, gazilerimizin fedakarlıkları asla unutulmayacaktır. Bu hatıra para, Türk milletinin darbecilere karşı verdiği onurlu direnişi yaşatmak ve şükranlarımızı ifade etmek üzere, ’15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anısına’ basılmıştır.”

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından, 15 Temmuz şehit ve gazileri anısına hatıra para basıldı. Hatıra paraları Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’a takdim edildi.

Anahtar Kelimeler:
15 TemmuzHatıra Parası