112 çalışanları Serbes'in alkollü olduğu yönünde ifade vermiş

İzmir'in Torbalı ilçesinde kullandığı araçla önünde seyreden otomobile çarparak 3 kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes'i kaza sonrası muayene eden 112 Acil Servis ekibinde görevli personelin, ambulansa alınan Serbes'ten alkol kokusu aldıklarına dair ifade verdikleri ortaya çıktı. Tanık sıfatıyla ifade veren ambulans personeli: "İsmini olay yerinde öğrendiğim Emrah Serbes isimli şahıs, bizim görevli olduğumuz ambulansa bindi ve kendisini muayene ettim. Emrah isimli şahsı muayene ederken şahıstan alkol kokusu alıyordum. Bu sırada aracı kimin kullandığını sordum. Bana 'aracı yanımda bulunan arkadaş kullanıyor' dedi.

112 çalışanları Serbes'in alkollü olduğu yönünde ifade vermiş

İzmir'in Torbalı ilçesinde, kullandığı  araçla önünde seyreden Otomobile çarparak 3 kişinin ölümüne neden olan yazar  Emrah Serbes'in kaza sonrası muayenesini yapan 112 Acil Servis ekibinde görevli  personelin, Serbes'in Alkollü olduğuna dair ifade verdikleri ortaya çıktı.

    Torbalı Cumhuriyet Başsacılığının yazar Serbes'in neden olduğu ölümlü  kaza sonrası başlattığı soruşturma devam ediyor. Bu kapsamda ilgili kurumlardan  talep edilen kriminal rapor, deliller ve görgü tanıklarının ifadeleri soruşturma  dosyasına ekleniyor.

    Ayrancılar Jandarma Karakol Komutanlığında tanık olarak ifadesi alınan  112 Acil Servis ekibinde görevli bir sağlık personeli, kaza yerine gittiklerinde  Serbes'in ambulansa bindiğini ve kendisinin de muayenesini yaptığını söyledi.

    İzmir-Aydın otoyolunda "sıkışmalı trafik kazası" ihbarı üzerine olay  yerine gittiklerini aktaran sağlık çalışanı, burada başka bir ambulansın da  bulunduğunu ve durumu acil olan kişilere müdahele edildiğini, bu ekibe başka  yaralı olup olmadığını sorduklarında olay yerindeki siyah aracın kendilerine  gösterildiğini kaydetti.

    Daha sonra siyah aracın yanına gittiklerini belirten sağlık çalışanı  ifadesinde şu bilgileri verdi:

    "İsmini olay yerinde öğrendiğim Emrah Serbes isimli şahıs, bizim  görevli olduğumuz ambulansa bindi ve kendisini muayene ettim. Emrah isimli şahsı  muayene ederken şahıstan alkol kokusu alıyordum. Bu sırada aracı kimin  kullandığını sordum. Bana 'aracı yanımda bulunan arkadaş kullanıyor' dedi. Bu  sırada olaya karışan diğer araçlardaki hastaların durumunu sordu. Hatta ölen şahıs olup olmadığını sordu. Ben de 'bir ölen şahıs var ama diğer ekip müdahale  ediyor' dedim. Kendisine hastaneye gidip gitmeyeceğini sordum. O da gitmek  istemediğini beyan etti."

    Ambulansta görevli bir başka personel de tanık olarak verdiği  ifadesinde, Serbes ile olay yerinde karşılaştığını, bitkin göründüğünü, kendinde  olmadığını, konuşmasından ve hareketlerinden ayakta duramaz vaziyette ve alkol  kullanmış gibi olduğunun anlaşıldığını vurguladı.

    112 Acil Servis çalışanı, kaza yapan otomobili kullandığını söyleyen  Doğru'nun kendisine, "150-160 kilometre hızla gidiyorduk. Sollamaya çıktım,  havanın yağışlı olmasından dolayı öndeki beyaz renkli araca arkadan çarptım."  dediğini aktardı.

    - Aracın altında yarısı dolu viski şişesi

    Menderes Otoyol Bakım İşletme Şefliğinde çalışan bir görevli de kaza  sonrası otoyolda gerekli güvenliği aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

    "Kaza saatinde karanlık olan hava Emrah Serbes'e ait aracın çekici  tarafından kaldırıldığı sırada Aydınlanmaya başlamıştı. Otomobil çekiciye  yüklenirken altında bir adet yarısı dolu viski şişesinin olduğu ortaya çıktı.  Aracı çekiciye yükleyen kişi şişeyi eline aldı. Bu şahıs şişeyi bize doğru  göstererek, 'Bu şişeyi buldum, atıyorum' dedi. Şişeyi olduğu yere bıraktı. O  sırada çevremizde polis ekipleri vardı ancak kurtarıcının şişeyi polislere  gösterip göstermediğini görmedim."

    Karayollarında çalışan işçiler de kazaya karışan siyah renkli aracın çekiciye yüklendiği sırada altında viski şişesini gördüklerini söyledi.

    Tanık olarak ifade veren bir işçi, "Çekici siyah renkli aracı vinç  yardımıyla kurtarıcıya yüklerken siyah renkli aracın altında bir adet viski  şişesi ortaya çıktı. Şişenin araçtan düşüp düşmediğini görmedim. Çekici şişeyi  bulunduğu yerden aldı ve biz karayolları çalışanlarına 'şişe buldum' diye  gösterdikten sonra aldığı yere bıraktı." ifadelerini kullandı.

    Öte yandan söz konusu trafik kazasını, 112 Acil Servis ekiplerine  Torbalı ilçesinde kahvehanede çaycılık yapan bir kişinin bildirdiği ortaya çıktı.

    Telefon kayıtlarından kendisine ulaşılan ihbarcı, jandarmaya verdiği  ifadesinde, kazayı görünce 112'ye bildirdiğini, aracın yanına gittiğinde uzun  saçlı olan kişinin siyah aracın yanında olduğunu, aracın açılır üst kısmından  çıkan şahsın diğer araçtakilerin yanına gidip geldiği, otomobili kimin  kullandığını anlayamadığı yönünde bilgi verdiği öğrenildi.

    - Kaza

    İzmir-Aydın Otoyolu'nda 22 Eylül'de Emrah Serbes'in kullandığı 34 NT  5005 plakalı otomobil, Torbalı kavşağı yakınlarında Ayhan Özçelik (59)  idaresindeki 34 TV 9335 plakalı otomobile arkadan çarpmış, sürücü Özçelik ile 16  yaşındaki kızı Zeynep Özçelik kaza yerinde, eşi Nilgün Özçelik ise tedavi gördüğü  hastanede olaydan 12 gün sonra yaşamını yitirmişti.

    Kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını  söyleyen Kenan Doğru gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı.

    Emrah Serbes, Torbalı Cumhuriyet Savcılığının Doğru'nun emniyet kemeri  izi tespiti için aldığı karar ve Karayolları 2. Bölge Müdürlüğünden araçların  ortalama hızının tespiti için gişelere giriş saatleri ve sürücülerinin kim  olduğunun belirlenmesi için güvenlik kamera görüntülerini istemesi üzerine,  otomobili kendisinin kullandığını söyleyerek 28 Eylül'de adliyeye teslim olduktan  sonra tutuklanmıştı.

    İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan incelemede ise aracın sürücü  koltuğunun altında bulunan bira kutusunun ağız kısmından alınan sürüntü  örnekleri, Emrah Serbes'in DNA profiliyle uyumlu çıkmıştı.

- Ege Haber
YORUM EKLE
EURO

7.2717

DOLAR

6.1768

BİST

99292

ALTIN

238.348

18°