11 Ocak cuma günü Siirt'te okullar tatil edildi mi? Siirt kar tatili haberleri

Siirt'te yarın okullar tatil mi? Valilik ne dedi? sorularının detaylı yanıtı haberimizde. Siirt'te 11 Ocak okullar tatil son dakika haberini öğrenciler ve Siirt'te yaşayan vatandaşlar için derledik. Siirt kar tatili ile ilgili son dakika gelişmeleri haberimizin detayında...

11 Ocak cuma günü Siirt'te okullar tatil edildi mi? Siirt kar tatili haberleri

Siirt'te yarın okullar tatil mi? sorusu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Siirtlilerkar tatili ile ilgili Valilik ne dedi? sorusunu sorguluyor. Siirt'te 11 Ocak okullar tatilson dakika haberini yazımızda derledik. İşte Valiliğin açıklamaları ve Siirt hava durumu ile ilgili detaylar...

Siirt’te devam eden kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi. Siirt Valiliğinden alınan bilgilere göre, Pervari ve Eruh ilçelerine bağlı köylerde devam eden kar yağışı nedeniyle anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamilelerin de 1 gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.

SİİRT'TE 60 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Siirt'in Baykan, Eruh, Pervari, Şirvan ve Tillo ilçelerine bağlı 60 köy yolu, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Şirvan'da ise yolda kar ve tipiye yakalanıp mahsur kalan 5 kişilik aile, 4 saatte sonra kurtarıldı.

Siirt'te etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışının etkisini sürdürdüğü Baykan, Eruh, Pervari, Şirvan ve Tillo ilçelerine bağlı 60 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapanan yolların temizlenip, yeniden ulaşıma açılması için çalışma başlatıldı.

5 KİŞİLİK AİLE KURTARILDI

Şirvan'da ise Cevizlik köyünden ilçe merkezine hareket halinde bulunan ve içerisinde 5 kişilik ailenin bulunduğu araç, karda mahsur kaldı. Bölgede yol açma çalışması yürüten İl Özel İdaresi ekipleri, ailenin bulunduğu aracı yaptıkları temizlik çalışmalarının ardından 4 saatin sonunda kurtardı. Donma tehlikesi geçiren 5 kişi, görevliler tarafından evlerine ulaştırıldı.

YORUM EKLE