Gündem

Güleda’nın katilinin cezası belli oldu!

Isparta’da geçen kasım ayında eski erkek arkadaşı tarafından öldürülen Güleda'nın katil zanlısı Zafer Pehlivan için ömür boyu hapis cezası verildi.

Geçtiğimiz yıl 18 Kasım tarihinde eski sevgilisi Güleda Cankel’i, üniversite öğrenimine devam ettiği Isparta’da kaldığı aparta girip kalbinden bıçaklayan Zafer Pehlivan için yürütülen davada son karara varıldı. Hakkında tasarlayarak ve canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Güleda’nın katil zanlısı hakkında “Kasten adam öldürmek” suçundan ömür boyu hapis cezası verildi.

Geçtiğimiz yıl 18 Kasım tarihinde, ayrıldığı sevgilisi Zafer Pehlivan(19) tarafından öğrenimine devam ettiği Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Fotoğrafçılık Bölümü öğrencisi Güleda Cankel(19) cinayetinin davası bugün sonuçlandı. 15 Kasım tarihinde Muğla’dan, kendinden ayrıldığı gerekçesiyle Isparta’ya gelen ve kaldığı apartta Cankel’i önce şiddet uygulayıp, ardından kalbinden bıçakladıktan 3 saat sonra emniyet güçlerine teslim olan katil zanlısı Zafer Pehlivan’ın tutuklu olarak devam eden davasında son karara varıldı.

ÖLDÜRMEK İÇİN GÜNLERCE BEKLEMİŞTİ

Zafer Pehlivan ifadesine 15 Kasım tarihinde Isparta’ya gittiğini ve eski sevgilisinin kaldığı apartta olmadığını, bu nedenle Isparta Şehirlerarası Otogarına döndüğünü ve 2 gün orada kaldığını belirterek başlamıştı. 17 Kasım tarihine kadar Isparta’da, eski sevgilisinin kaldığı aparta dönmesini bekleyip tekrar kapısını çalarak içeri girdiğini belirten Pehlivan, daha sonrasında birkaç defa dışarı çıktıklarını, Güleda Cankel’in kaçmaya çalıştığını ve yardım istediğini fakat sonunda tekrar aparta döndüklerini belirtmişti.

Yaşanan olay sonrasında teslim olan Zafer Pehlivan tutuklanmış, hakkında “Tasarlayarak ve canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmek” suçundan dava açılmıştı. Devam eden davada bugün çıkan son karar gereğince Zafer Pehlivan, “Kasten öldürmek” suçundan ömür boyu hapse mahkum edildi.