EkonomiGündem

Gram altın alacaklar dikkat: Fiyatlarda yeni rekor kırıldı!

Küresel gelişmelerden etkilenen altın fiyatları iç piyasada yükselmeye devam ediyor. Özellikle dolar kurundaki artış nedeniyle fiyatlar artarken sektörden isimler altın fiyatlarında yeni rekorların kırılacağını ifade ediyorlar.

Gram altın bugün 17:00’de 932 TL seviyesine ulaştı. Dünkü kapanışa göre yüzde 0.44 değer kazancına uğrayan gram altın, son 1 ayın fiyat rekorunu kırmış oldu.

1000 LİRANIN ÜSTÜNE ÇIKACAK

Kapalıçarşı’da gram altın 931 liradan alıcı bulurken çeyrek altın 1520, tam altın 6 bin 75 liradan satılıyor. Vatandaşların alım yönünde talebi olduğunu söyleyen Kapalıçarşı esnafı Tunahan Sarı da İHA muhabirine konuştu. Sarı şu açıklamaları yaptı:

“Vatandaşlar bu dönemde altın almak için geliyorlar. Satmak için gelenlerin sayısı çok az. Altın fiyatlarında iniş çıkışlar olsa da vatandaşlar güvenli bir liman olarak altın yatırımını tercih ediyor. Son dönemde altının ons fiyatı azaldı. FED’in faiz artırımı da altının ons fiyatının düşmesinde etkili oldu. Buna rağmen dolar kurunun yükseliş göstermesi nedeniyle gram altının fiyatı yükseldi. Gram altının daha önce gördüğü bin lira üzerine tekrar yükseleceğini düşünüyorum.”