Aydın HaberleriEge HaberleriGündem

Gözlerine inanamadılar! Şiddetli yağmur ile yıkılan dev ağaç araçları hurdaya döndürdü!

Aydın’da sabah saatlerinden itibaren hiç durmadan devam eden yağmur nedeniyle şehir merkezinde devrilen büyük bir çam ağacı araçları hurdaya döndürdü. Yaşanan olayda aracın biri tamamen kullanılamaz hale gelirken 2 araçta da maddi hasar meydana geldi.

Aydın'da çam ağacı seyir halindeki aracın üstüne devrildi

Olay gece yarısı Efeler ilçe merkezi Köprülü-Veysipaşa Mahallesi Çankaya Caddesi üzerinde meydana geldi. Nasuhpaşa Külliyesi karşısında büyük bir çam ağacı gece yarısı büyük bir gürültü ile park halindeki araçların üzerine devrildi. Bu sırada bölgede devriye gezen mahalle bekçileri, hemen çevre güvenliği alıp bir yandan yolu yaya ve araç trafiğine kapatırken diğer yandan da mahalle sakinlerini uyarıp araçların sahiplerine ulaştı. Telaşla evlerinden çıkan mahalle sakinleri ve araç sahipleri sapasağlam park ettikleri araçlarını hurdaya dönmüş vaziyette görünce şaşkına döndü.

Yağmur çam ağacını devirdi, araçlar hurdaya döndü

Yağışın etkili bir şekilde devam ettiği bölgede yetkililer vatandaşları muhtemel olumsuzluklara karşı uyardı. Koskoca çam ağacının yağmurla birlikte kökünden devrilmesi sonucu araçlar hurdaya döndü. Yağışın devam etmesi ile başka olumsuzluklara karşı vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğinin altı bir kere daha çizildi.