Gündem

Gözler o saate çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yeniden bir araya geliyor. Son günlerde artan vaka sayıları 'Yeni kısıtlamalar gelecek mi?' sorusunu akıllara getirdi. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak? 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yeniden bir araya geliyor. Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamaya çevrildi. Son günlerde artan vaka sayıları ‘Yeni kısıtlamalar gelecek mi?’ sorusunu akıllara getirdi. Peki, bugünkü kabine toplantısı ne zaman, Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?

İç ve dış meseleler bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısında ele alınacak. Covid-19 ile mücadele, üniversitelerde yüz yüze eğitim, yeni doğal gaz rezervinin keşfi, Ermenistan ve Azerbaycan savaşı görüşülecek konulardan bazıları olacak. Peki, yeni kısıtlamalar gelecek mi ve toplantı saat kaçta başlayacak?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, saat 15.00’te Kabine Toplantısı’na başkanlık edecek.

Toplantıda artan koronavirüs vakalarına alınacak tedbirlerin, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırıların, KKTC’de Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanlığına seçilmesi ve bundan sonraki sürecin ele alınması bekleniyor.

Saat 15.00’te başlayacak toplantıda son dönemde artan koronavirüs vakalarının da masaya yatırılması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge ile önlemler daha sıkılaştırılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın toplantıda bir sunum yapması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SAAT KAÇTA AÇIKLAMA YAPACAK?

Öte yandan toplantısının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saat 19:00’dan sonra kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulunacağı tahmin ediliyor.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Toplantıda üniversitelerde de yüz yüze eğitimin başlayıp başlamaması konusu da değerlendirilecek.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor.

BAKAN KOCA’NIN OKULLARLA İLGİLİ AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Koca’nın 5N1K’da yaptığı açıklamalar şöyle: Üniversiteler özellikle MEB okullarının bu dönemde açılmasıyla birlikte seyrini görmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki haftalar açılan sınıflarla ilgili salgındaki gelişim ve o yaş grubunda enfeksiyon oranlarının ne olduğunu görerek ona göre bir karar veya öneri söz konusu olacak. Önümüzdeki dönem tabi ki okullar açılmış olacak ama bu pandeminin seyrine göre kademeli olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu