Gündem

Gözler Kabine Toplantısı’nda! Kurban Bayramı’nda kısıtlama olacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün saat 15.00'te toplanıyor. Gerçekleştirilecek toplantıda Kurban Bayramı'nda kısıtlama olup olmayacağının da gündeme gelmesi bekleniyor. Gözler kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamaya çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi  bugün saat 15.00’te toplanıyor. Herkes “Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma ya da seyahat kısıtlaması olacak mı?” sorusuna cevabını merak ediyor. Gerçekleştirilecek toplantıda Kurban Bayramı’nda kısıtlama olup olmayacağının da gündeme gelmesi bekleniyor. Gözler kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamaya çevrildi.

“Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma ya da seyahat kısıtlaması olacak mı?” tüm Türkiye kritik sorunun yanıtına kilitlenirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, geçen haftaki Bilim Kurulu toplantısında vaka artışlarıyla ilgili tedbirler kapsamında il bazlı bazı kısıtlamaların gündeme gelebileceğini açıklamıştı. Bakan Koca, açıklamasında bu haftayı işaret ederek, değerlendirme yapılacağını da sözlerine eklemişti.

TOPLANTI SAAT 15.00’TE BAŞLAYACAK

Bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 15:00’te toplanacak olan kabine toplantısında da bu konunun masaya yatırılması bekleniyor.

KURBAN BAYRAMI’NDA KISITLAMA OLACAK MI?

Bilim Kurulu üyelerinin tavsiyelerinin de ele alınacağı toplantıda, koronavirüs önlemleri ve alınacak yeni kararlar değerlendirilecek. Kabinenin yaklaşan Kurban Bayramı için de olası bazı önlemleri değerlendirilmesi bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler