Magazin

Gözde Atasoy kimdir? Gözde Atasoy kaç yaşında? Nereli?

Medya ombudsmanı Faruk Bildirici geçtiğimiz gün bir programda CNN Türk'ün eski sunucusu Gözde Atasoy'u hedef alan sert eleştirilerde bulunmuştu. Bu eleştirilerin gündem olmasıyla herkesin dikkatleri ünlü sunucuya çevrildi. Peki Gözde Atasoy kimdir? Gözde Atasoy nereli ve kaç yaşında?

Spiker Gözde Atasoy, CNN Türk’teki görevinden yaz başında ayrılmıştı. Geçtiğimiz günlerde bir bebek bezi reklamında oynayan Gözde Atasoy Medya ombudsmanı Faruk Bildirici’nin eleştirilerine takıldı. Bildirici’nin “Gözde Atasoy gazeteciliği kullanıyor, bu etik değil” diyerek eleştirdiği Gözde Atasoy kimdir? Gözde Atasoy nereli ve kaç yaşında?

GÖZDE ATASOY KİMDİR?

Gözde Atasoy 15 Nisan 1986’da İstanbul’da doğdu. Türk Televizyoncu ve haber spikeridir. Aslen Trabzon’un Yomra ilçesindedir. Nişantaşı Işık Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlayan Atasoy, San Francisco’da Golden Gate University’den MBA diplomasını aldı.

TV KARİYERİ

Ünlü sunucu televizyonculuğa 2009 yılında Beşiktaş TV’de başladı. Haber bültenlerini ve ekonomi programını hazırlayıp sundu, özel röportajlar yaptı. 2011 yılında CNN Türk’e transfer oldu. CNN Türk’teki görevine devam ederken, 2012 yaz döneminde 3 ay Kanal D hafta sonu Ana Haber Bülteni’ni sundu. Ocak 2013’te Mehmet Ali Birand’ın vefatının ardından, CNN Türk’teki görevinden ayrıldı ve Kanal D Haber Merkezi’nde çalışmaya başladı. Hafta sonu Kanal D Ana Haber Bülteni’ni ve Hafta içi Euro D Ana Haber Bültenini sundu. Ünlü sunucu CNN Türk kanalında, 21 Mayıs 2018 tarihinde sunuculuğuna başladığı Günlük isimli haber programını 26 Haziran 2020 tarihine kadar sundu.

Gözde Atasoy aynı zamanda uluslararası bir sivil toplum girişimi olan ve zihinsel ve gelişim engelli bireylerle, gönüllüleri arkadaş yapan Best Buddies programının Türkiye Arkadaşlık Elçisidir.