GündemMagazin

Gözaltına alınan Yusuf Güney açıklama yaptı!

Manavgat, Bodrum, Marmaris derken birçok bölgede eş zamanlı çıkan yangınlar ülkeyi yasa boğdu. Dev markalar, ünlü isimler ve vatandaş yangını söndürebilmek ve yardım yapabilmek için seferber oldu. Şarkıcı Yusuf Güney de destek veren isimlerden biriydi. Güney, Antalya’daki yangın ekiplerine yangın söndürme tüpleriyle destek veriyordu.

Şarkıcı Yusuf Güney, Çardak Mahallesi Balamut mevkiinde, yangın söndürme işlemi yapan orman memurları ile tartışma yaşadı. İddialara göre ekipler Yusuf Güney’in istediği yerlere müdahalede bulunmadı. Ardından Yusuf Güney sinirlendi ve kavga çıktı. Güney, kavga ettiği orman memurlarının üzerine yürüdü ve yanındaki tabancasıyla birkaç el havaya ateş etti. Bölgedeki jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan Güney, Taşağıl Jandarma Karakolu’na götürüldü.

yg

“Caniler bana saldırdılar”

Kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturan olayla ilgili Yusuf Güney bir açıklama yaptı. Instagram hesabından yaptığı paylaşıma,  Yaşanan üzücü ve hiç hak etmediğim bir durumu iç yüzüyle anlatan videoları paylaşacağım. Ormanları bile bile yanmaya terk eden kendini bilmezlere laf ettim diye 10 kişi sopalarla ben ve arkadaşıma saldırdılar. Sözde orman bölge müdürlüğünün ekibinden olan ahlaksız canilerin elinden kurtulmak için can güvenliğimiz için arkadaşıma öldüresiye saldırdıklarını görüp arabamın içine kendimi savunmak için yöneldiğimde ki hepsinin isimlerini paylaşacağım sizlerle kardeşlerim.” notunu düştü.

Yusuf Güney maske takmayan kadını gözaltına alan polislerin görevden alınmasına sert çıktı! - Magazin HaberleriY

Yusuf Güney sözlerine şöyle devam etti:

“Sopalarla arabanın içinde darp edildim kendimi ve arkadaşımı korumak için zamanında terör mensuplarından aldığım yüzlerce tehditden dolayı evet bunu ilk kez duyuyorsunuz kendime taşıma ruhsatlı aldığım silahla havaya hiçbir tehlike durumu arz etmeden iki el ateş etmek zorunda kaldım. Öfkesi dinmeyen halen daha bizi darp eden canilere karşı daha ileriye gitmemek için kaderime razı olup silahımın jarjörünü çıkarıp arkadaşıma teslim ettim ve biz o esnada halen daha darp ediliyorduk.”

“Jandarma ekiplerimiz imdadımıza yetişmeselerdi biz şuan komadaydık. Neden bu olay yaşandı paylaşacağım videolarda izleyeceksiniz kardeşlerim. Günlerdir uykusuz perişan halde bir yerlere koştururken her zaman ekiplerimizin değerini bilin onların hakkı ödenmez çalışmalarını engellemeyin diye videolar paylaştım. Ama gelin görün ki zaten izleyeceksiniz siz buyurun haklıyı haksızı belirleyin. Bu durumda ne kadar mağdur olsam da yine de küskün kırgın değilim. Herkes perişan, sinirli, gergin empati yapıp anlayışla karşılamak lazım ama durum yargıya intikal etti bekleyip göreceğiz. Ve merak işimin başındayım mücadeleme devam edeceğim. Saygılar sevgiler sağlık diliyorum sizlere.”