EkonomiGündem

Gittigidiyor kapanıyor: Bugünden itibaren izin verilmeyecek!

Gittigidiyor kapanıyor. 2011 yılından bu yana eBAY şirketi olan Gittigidiyor’un faaliyetlerine son verilme kararı alındı. Alınan karara göre, bugünden itibaren yeni ürün ilanına izin verilmeyecek. 18 Temmuz’dan itibaren de satın alım işlemlerine son verilecek.

Türkiye’de hizmet veren Gittigidiyor kapanıyor. ABD’li e-ticaret devi eBay’den son dakika haberi geldi. eBay, ülkemizde hizmet veren GittiGidiyor’un faaliyetlerine son verme kararı aldı. eBay konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Düzenli olarak küresel faaliyetlerini gözden geçiren eBay, piyasada devam eden rekabetçi dinamikleri göz önüne alarak bu zor ancak stratejik kararı almıştır” denildi.

BUGÜNDEN İTİBAREN YENİ ÜRÜN İLANINA İZİN VERİLMEYECEK

Açıklamaya göre bugünden itibaren satıcıların yeni ürün ilanı vermesine izin verilmeyecek. 18 Temmuz’dan itibaren ise satın alım işlemlerine son verilecek. Kullanıcılar 5 Eylül’e kadar hesaplarına erişebilecek.

Açıklamada GittiGidiyor’un kapatılmasının eBay’in ikinci çeyrek ya da yıl sonu bilançosuna önemli bir etki yapmasının beklenmediği ifade edildi. Gittigidiyor, 2001 yılında açılmıştı.