Gündem

Giresun’daki sel felaketinden kahreden haber geldi!

Giresun'un Doğankent ilçesinde şiddetli yağış sonrasında sel felaketi meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaşanan sel felaketinin ardından bu sabah acı haberi duyurdu. Bakan Soylu, 1'i jandarma olmak üzere toplamda 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını, 11 kişinin de kayıp olduğunu belirtti.

Giresun’da sel felaketi yaşanıyor. Sağanak nedeniyle Ordu sınırındaki Abdal Deresi ve Dereli ilçesindeki dere taştı. Bu nedenle Giresun-Dereli-Sivas kara yolu ulaşıma kapandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaşanan sel felaketinin ardından bu sabah acı haberi duyurdu. Bakan Soylu, 1’i jandarma olmak üzere toplamda 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını, 11 kişinin de kayıp olduğunu belirtti.

1’İ JANDARMA 3 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Bakan Soylu, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, “Maalesef Giresun’da 2 kişinin cansız bedenine ulaştık. Bunlardan bir tanesi jandarma evladımız, bir tanesi de vatandaşımız.” dedi.

Şu anda 11 vatandaşı arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirten Soylu, “(Dereli ilçesinde) Burada kullanılabilir durumda tek bir dükkan yok, hepsi tamamen tarumar olmuş. Devletimiz bütün gücüyle beraber hem buradaki yaraları saracaktır hem de vatandaşımızın yanında olacaktır.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu, “Üçüncü vatandaşımız Yasemin Özdemir’in de naaşına ulaşıldı. Allah rahmet eylesin.” diye konuştu.

GİRESUN VALİLİĞİNDEN AŞIRI YAĞIŞ UYARISI

Giresun Valiliği, vatandaşların aşırı yağışa karşı dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulundu. Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Giresun merkez ve ilçelerinde aşırı yağışların devam etmesinin beklendiği bildirildi.