Gündem

Gıda ve maddi yardım almak isteyenlere “Açık Kapı” uygulaması!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan kısa sürede 200 ülkede tehdit haline gelen koronavirüsü salgınından etkilenenerden biri de Türkiye oldu. Koronavirüsü salgını yüzünden bir çok esnaf kepenk indirdi bir çok vatandaşımız da işsiz kaldı. Devlet "Açık Kapı" uygulaması ile internet üzerinden ekonomik olarak mağdur olan vatandaşlara nakit para ve gıda yardımında bulunacak.

Türkiye’de koronavirüsü salgınının görülmesinin ardından salgından dolayı bazı vatandaşlar işsiz kalırken bazı işletmeler ise kepenk indirdi. Koronavirüsü önlemi kapsamında evde izole olmaları konusunda sık sık uyarılan vatandaşlara devletten nakit para ve gıda yardımı yapılacak.

ENGELLİ, HASTA VE YAŞLI BAKIMI 
Bu süreçte ekonomik mağduriyet yaşayan vatandaşlar için devlet çeşitli yardım destekleri yapıyor. Bu desteklere başvuru yapmak isteyen vatandaşlar açık kapı isminde yeni resmi internet sayfası üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Vatandaşlar, nakit para ve gıda yardımı haricinde engelli, hasta ve yaşlı bakımı ve diğer yardım hizmetleri için de desteklerden faydalanabilirler.

NASIL BAŞVURABİLİRİM?
Devlet ihtiyacı olan vatandaşlar için yapacağı nakit ve gıda yardımı için https://www.acikkapi.gov.tr/ internet adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Linke tıklayan vatandaşlar açılan sayfada ‘’Başvuru Yap’’ kısmına tıklayarak kimlik ve iletişim bilgilerinizi girin ve daha sonrasında, cep telefonunuza gelen ‘’Onay Kodu’’ şifresini girerek başvuru işlemlerini başlatabilirler. Başvuru takibi yine aynı sayfadan ’Başvuru Sorgula’’ butonuna tıklayarak gerçekleştirilebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler