Sağlık

Genital bölgenizi kontrol edin: Eğer kabarcıklar varsa…

Dünya sağlık ile sınanmaya devam ediyor. Gelen son haberlere göre, bu hastalığın belirtilerinde değişiklikler görüldü. Bu kapsamda yapılan açıklamalarda, genital bölgelerde görülen kabarcıklar Maymun Çiçeği virüsü yüzünden olabilirler.

Son dönemde sıklıkla konuşulan Maymun Çiçeği virüsü ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bazı ülkelerde tespit edilen hastalıkta farklı semptomlar görülebildiği açıklandı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) Direktörü Rochelle Walensky, tarafından yapılan açıklamalara göre, Maymun Çiçeği virüsüne yakalananlarda, sivilceye benzer kabarıklıklar görülebiliyor.

haberglobal.com.tr’un haberine göre, genelde yüzde, ellerde ve kollarda kabarcıklarla kendini gösteren hastalığın son zamanlarda, genital bölgelerinde ve anüs çevresinde kabarcıklar ile kendini belli edebildiği ve daha sonra grip benzeri semptomlar gösterebildiği belirtildi.

Hangi ülkelerde virüs tespit edildi?

İspanya, Kanada, Portekiz, Almanya, Belçika, İsviçre, İrlanda, Avustralya, Fransa, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, İsrail, Danimarka, İsveç, Slovenya, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, ABD virüsün tespit edildiği ülkeler arasında yer alıyor.