Yüzme Kursu Hizmeti

Yüzme kursu hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından severek gidilen kurslar arasında yer alır. Bu nedenle kurs içeriği çocuklara ve yetişkinlere özel olarak belirlenir.

GENEL 19.04.2019, 14:42
Yüzme Kursu Hizmeti

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün resmi kuruluşu olarak hizmet verilen yüzme kursu kendi içerisinde çocuk ve yetişkin olmak üzere ikiye ayrılır. Çocuklar için açılan yüzme kursları altı ya da yedi kişilik olup dört ile on altı yaşının arasındaki çocukları kapsar. Yetişkinler için açılan yüzme kursları ise beş kişiliktir ve on altı ile elli beş yaşının arasında olan herkes bu kurslardan yararlanabilir. Bunun için tek yapılması gereken yüzme kursu için kayıt yaptırmaktır.


Çocuk Yüzme Kursu

Çocuk yüzme kursu süresi ve içeriği kayıt yaptırılan döneme göre değişebilir. Yani normal dönem ile yaz spor okulu kursları birbirinden farklı olmaktadır. Genel olarak çocuk yüzme kursu bir aylık programdan oluşur ve hafta sonları yani cumartesi ve Pazar günleri yapılır. Kurs ücreti bu bir aylık süre üzerinden belirlenmekte olup yüzme kursu saatleri ile kayıt olunana gruba göre farklılık gösterir. İki grup halinde verilen çocuk yüzme kursları sabah on bir buçuktan sonraki süreci kapsar.

Çocukların yüzme kursuna gelirken yanlarında havlu, mayo – şort, yüzücü gözlüğü ve terlik getirmeleri gerekir. Yüzme kursu için program dahilinde yer alan eğitimciler özel olarak seçilmekte olup spor akademisi mezunu ya da yüzme antrenörlük belgesi olan kişilerden meydana gelir.

Yetişkin Yüzme Kursları

Yetişkin yüzme kursları genellikle akşam saatlerinde verilmekte olup kursa ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır. Tıpkı çocuklardaki gibi bu kurs için de eğitim süresi bir ay olarak verilir ve haftanın belirli günlerinde uygulama yapılır. İsteğe bağlı olarak kurs içerisinde özel yüzme ders almak da mümkündür. Yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için yaz kampı uygulamasından da yararlanılabilir.

aquakamp.com

Yorumlar (0)
25°
açık