Ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets tarih verdi! Türkiye'yi de uyardı

Ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets deprem uyarısında bulundu. Türkiye'yi de uyardı. Dünya üzerinde gerçekleşen pek çok depremi önceden bilerek gündeme oturan uzman tarih verdi. Türkiye'de ne zaman deprem olacak? Detaylar haberimizde...

GENEL 07.03.2019, 11:55
Ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets tarih verdi! Türkiye'yi de uyardı

Ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets deprem uyarısında bulundu. Türkiye'yi de uyardı. Dünya üzerinde gerçekleşen pek çok depremi önceden bilerek gündeme oturan uzman tarih verdi. Türkiye'de ne zaman deprem olacak

Hoogerbeets Türkiye'yi deprem konusunda uyardı ve İstanbul ve Orta Anadolu'ya dikkat çekti. Türkiye sıradaki yer olabilir." açıklamasında bulunan Hoogerbeets "Türkiye'de 7 büyüklüğünde bir deprem çok olası. Deprem Orta Anadolu'da da olabilir İstanbul yakınlarında da olabilir." diyerek Türkiye'nin risk altındaki bölgelerden biri olduğunu vurgulamıştı. O uzman kısa süre içinde ülkemizde deprem olabileceğini söyledi.

Hangi depremleri tahmin etti?

Geçtiğimiz 21 Şubat tarihinde 7 ila 8 büyüklüğünde mega deprem olacağını öne süren ve kendisini yeni nesil deprem tahmincisi olarak adlandıran Frank Hoogerbeets şubat ayı sonu ve mart ayı başında büyük depremin daha meydana geleceğini söylemişti. Hoogerbeets'in ilk tahmini doğru çıkmış ve Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 7.5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Frank Hoogerbeets ikinci tahminini 1960 ve 1964 yıllarında Şili'de yaşanan 9.5 ve Alaska'da yaşanan 9.2 büyüklüğündeki depremlerden yola çıkarak yapmıştı. Frank Hoogerbeets, iki depremin oluştuğu şartlarla 26 Şubat 2019'daki şartların birebir benzerlik gösterdiğine dikkat çekmişti.

Hollandalı deprem araştırmacısının tahmini yine tutmuş ve 1 Mart Cuma günü Güney Amerika ülkesi Peru'da 7.1 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Depremin ardından gözler tekrar Hoogerbeets'e çevrildi. Yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets 7 ve üzeri bir deprem için tekrar tarih verdi. Frank Hoogerbeets, 7 ve 9 Mart arasında 7 ve üzerinde büyük ve yıkıcı bir deprem beklediğini duyurdu. Bahsi geçen tarihler arasında Ay'ın Yeni Ay evresinde olacağına dikkat çeken Frank Hoogerbeets, Merkür, Jüpiter, Mars ve Güneş'in, Dünya'nın tektonik plakaları üzerinde olumsuz etki yaratacak bir konumda yer alacağını söylüyor.

Hoogerbeets, bu tarz bir dizilimin merkez üssünden 750 km ötede dahi hissedilen ve son derece yıkıcı etkileri olan 7 ve üzeri depreme sebep olacağını öne sürüyor.

Yorumlar (0)