Türk Kızılayından Telaferli göçmenlere gıda yardımı

KERKÜK (AA) - Türk Kızılayı, Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye gıda yardımında bulundu.Türk Kızılayı Irak İnsani Yardım Delegasyonu Başkanı Utku Akbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada,...

Türk Kızılayından Telaferli göçmenlere gıda yardımı

KERKÜK (AA) - Türk Kızılayı, Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye gıda yardımında bulundu.

Türk Kızılayı Irak İnsani Yardım Delegasyonu Başkanı Utku Akbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Kerkük'ün Yahyava kampındaki 550 Telaferli aileye gıda yardımı yaptık.'' dedi.

Söz konusu çalışmanın Hoca Ahmet Yesevi Derneği ve Türk Kızılayı koordinasyonuyla gerçekleştirildiğine işaret eden Akbaş, yardım kolilerinin bir ailenin yaklaşık bir aylık temel gıda ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlandığını ifade etti.

Kızılay olarak Irak'ın pek çok bölgesinde olduğu gibi Kerkük'teki göçmenlere de yardımlarını sürdüreceklerini söyleyen Akbaş, geçen hafta Yahyava kampına getirdikleri 85 çadırın kurulma sürecinin devam ettiğini ve önümüzdeki iki gün içinde bu işlemlerin tamamlanacağını aktardı.
YORUM EKLE