TED İzmir Koleji’nde Cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyetin 93. yıl dönümü, İzmir TED Koleji’nde öğrencilerin ve velilerin yoğun katılımıyla coşku içerisinde kutlandı.Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yıl dönümü, TED İzmir Koleji Urla Kampüsünde, coşku ile kutlandı....

GENEL 29.10.2016, 13:01
TED İzmir Koleji’nde Cumhuriyet coşkusu
Cumhuriyetin 93. yıl dönümü, İzmir TED Koleji’nde öğrencilerin ve velilerin yoğun katılımıyla coşku içerisinde kutlandı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yıl dönümü, TED İzmir Koleji Urla Kampüsünde, coşku ile kutlandı. Spor Salonu’nunda yapılan törende, tören alanını öğrenciler doldururken, velilerde tribünlerdi doldurdu. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. TED İzmir Koleji Okul Müdürü Çiğdem Özlen Eker, törende yaptığı konuşmasında Çağdaş Türkiye’nin temellerinin atılmasından bugüne değin yaklaşık bir asırlık sürede yönetim biçimi olarak Cumhuriyetin önemine değindi. Okul Müdürü Eker, ’’Ülkemiz laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda her zaman ilerleyecek ve Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır’’ dedi.
TED İzmir Koleji 7. sınıf öğrencilerinin hazırladığı “Kurtuluştan Kuruluşa Cumhuriyet” adlı gösteri sahneledi. 4. Sınıf öğrencilerinin şiir sunumlarının ardından vals ve zeybek gösterileriyle devam eden programda bağımsızlık mücadelesi ve Atatürk devrimlerinin önemi vurgulandı. Duygu dolu anların yaşandığı program büyük beğeni topladı. Tören sonunda konuşan TED İzmir Koleji Genel Koordinatörü ve Lise müdürü İrfan Urhan, Cumhuriyet rejiminin Türkiye’ deki karşılığının Atatürk ilke ve devrimleriyle anlamlı olduğunu, O’nu korumak ve ileriye götürmek için çok çalışılması gerektiğinden söz etti. Türk Eğitim Derneği ve TED İzmir Koleji Ailesi olarak cumhuriyetin değerlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip ve bağlı olduğunu söyleyen Urhan, katılım ve katkı koyan herkese teşekkürlerini sundu.
Yorumlar (0)
24°
açık