Sağlıklı Yaş Alma Merkezine rekor başvuru

İzmir’de, Karşıyaka Belediyesinin Mavişehir’de hizmete sunduğu Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, 55 yaş ve üzeri Karşıyakalıların yeni buluşma noktası oldu. Sosyal yaşamın kapılarının açıldığı ve kültürel, sanatsal,...

Sağlıklı Yaş Alma Merkezine rekor başvuru

İzmir’de, Karşıyaka Belediyesinin Mavişehir’de hizmete sunduğu Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, 55 yaş ve üzeri Karşıyakalıların yeni buluşma noktası oldu. Sosyal yaşamın kapılarının açıldığı ve kültürel, sanatsal, sportif onlarca etkinliğin düzenlendiği merkeze 20 günde bin 100 kişi kayıt yaptırdı.

Hayata geçirdiği örnek projelere bir yenisini daha ekleyen Karşıyaka Belediyesi, Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezini hizmete açtı. Belediyesi, 55 yaş ve üzeri vatandaşlara, sosyal yaşamın kapılarını aralarken, kütüphane, bilgisayar sınıfı, kurs odaları, oyun ve dinlenme salonu, hemşire, psikolog odası ve kuaför salonu ile yeni buluşma noktası olan merkeze 20 gün içinde bin 100 kişi başvurdu.

Resim, plates, koro, örgü, aşçılık, tango gibi 16 farklı branştaki kurslar için kayıt yaptıran ve 13 Kasım’dan itibaren derslerine başlayacak kişilerin, kurslarda uzman eğitmenler tarafından yeteneklerini keşfedeceği öğrenildi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, merkez hakkında şöyle konuştu:

"Çağdaş toplumlar, geçmişin değerlerini öğrendikçe, onlardan, gelecek adına yararlanmayı başardıkça, geleceğe umutla ve güvenle yürüyebilir. Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, bir yandan size sağlıklı, huzurlu bir ortam sunarken, bir yandan da sizlerin bizlerle ve hayatla iletişimini canlı ve üretken tutmayı amaçlamaktadır. Çünkü biz geçmişimizden güç alıyor ve geleceğe güvenle bakıyoruz. Biz büyük bir aileyiz ve bu ailenin baş köşesinde de bilge çınarlarımız durmaktadır" dedi. - Ege Haber
YORUM EKLE