ÖSYM YKS Konularını Açıkladı!

ÖSYM YKS Konularını Açıkladı!

Yeni, yine, yeniden değişen bir eğitim sistemi içerisinde tam bir bilinmezlik ortamı oluşturmayı başaran ÖSYM kafası tam karışmayanlarında kafasını karıştırmak için YKS’ de ve TYT’de çıkacak konularda da değişiklikler, ekleme ve çıkarmalar yaptı. Öğrencilerin zaten stresli geçen üniversite hazırlık maratonunda bir de YKS-TYT konularının hangileri olduğunu, sınavlarda hangi konuların çıkacağını takip etmeye çalışarak mental olarak yorulmamaları için YKS konularını ve TYT konularını sizin için MEB’in ve ÖSYM’nin yayınladığı tüm açıklamaları takip ederek sizler için derledik.

YKS KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ

TYT KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ


 Peki YKS konularının ve TYT konularının eski sistemden ne farkları var? Aslında kesin çizgilerle ayrılmış net bir farkı yok. Fakat her fırsatta sistemi daha basit hale getirmeye çalıştıklarını belirten fakat sistemi daha içinden çıkılmaz bir hale getirdiklerini fark etmeyen ÖSYM yetkilileri, diğer alanlarda olduğu gibi YKS konularında ve TYT konularında da bir konuyu diğer bir konuyla birleştirerek veya konularının bazı yerlerini kırparak suni birkaç değişiklik yapmış. Fakat değişikler küçük de olsa tüm dersler baz alındığında epey bir konu yapıyor. Öğrencilerin çıkmayacak yerleri çalışarak zamanlarını boşa harcamalarını engellemek için çalışan ve öğrencilere ihtiyacı olabileceği tüm konularda rehberlik edinmeyi amaçlayan gönüllüler topluluğunun oluşturduğu ÜniversiteGO ailesi hem YKS konularını hem TYT konularını ÖSYM’nin yaptığı açıklamalar doğrultusunda %100 doğruluk oranıyla siz değerli takipçilerimizle paylaşıyoruz.

 Yeni sistemde çok ehemmiyet verilmesi gereken meselelerden biride soru sayısının anormal derecede azaltılmış olması. Bu durum da beraberinde birden fazla konunun bir soruda bulunması durumunu getiriyor. Zaten yeterince fazla olan YKS konuları ve TYT konuları çok dar bir çerçeveye sıkıştırılarak sorulmaya ve öğrencinin seviyesi ölçülmeye çalışılıyor. Hal böyle olunca da bir soruyu yapmak için belki iki, üç hatta dört konuyu bilmesi gerekiyor. Bu nedenle öğrenciler çalışırken doğru konulara doğru taktiklerle çalışarak başarıya ulaşmak için çabalamalıdır. Bu vatanın geleceği olan gençlerimize inancı tam olan ÜniversiteGO ailesi tüm öğrencilere, velilere ve eğitimcilerimize başarılar diler. ÜniversiteGO hayallerin bir tık ötesinde.

- Ege Haber
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 02:58
YORUM EKLE