Kızının tartıştığı arkadaşını darbeden babaya dava

- Üsküdar'da özel bir okulda, 7. sınıf öğrencisi kızıyla tartıştığını öne sürdüğü sınıf arkadaşını darbettiği iddia edilen baba hakkında "basit yaralama" suçundan 9 aya kadar hapis cezası istendi - Çocuklar hakkında da "hakaret" ve "basit yaralama" suçlarından dava açıldı

GENEL 12.02.2019, 14:32
Kızının tartıştığı arkadaşını darbeden babaya dava

İSTANBUL (AA) - Üsküdar'da özel bir okulda, kızıyla tartıştığı gerekçesiyle 7. sınıf öğrencisini darbettiği öne sürülen baba hakkında "basit yaralama" suçundan 9 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 7. sınıf öğrencisi B.T.G'nin, olay tarihinde sınıf arkadaşı E.C'yi rencide edecek bir videoyu sınıfın akıllı tahtasında diğer öğrencilere izlettiği anlatıldı.

Arkadaşı E.C'nin buna tepki göstermesi üzerine B.T.G'nin küfür ederek tokat attığı aktarılan iddianamede, olayı öğrenerek okula giden E.C'nin babası T.C'nin de kızının okuduğu sınıfa girerek "Kızıma vuran kim?" diye sorduğu belirtildi.

İddianamede, o sırada B.T.G'nin elini kaldırdığı, sanık T.C'nin ise haksız tahrik altında kızının uğradığı saldırıdan duyduğu öfkeyle B.T.G'ye saldırarak yumrukla vurmaya çalıştığı ifade edildi.

Bu sırada geriye çekilen B.T.G'nin yere düştüğü aktarılan iddianamede, baba T.C'nin yerdeyken B.T.G'ye birkaç kez tekmeyle vurarak darbettiği kaydedildi.

İddianamede, öğrenci B.T.G'nin olay nedeniyle basit şekilde yaralandığı kaydedilerek, baba T.C'nin "haksız tahrik altında basit yaralama" suçundan 1 aydan 9 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Hazırlanan iddianame gönderildiği Anadolu 42. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. Sanık T.C. ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

- Çocuklara da yaralama ve hakaretten dava

Öte yandan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sınıf arkadaşları B.T.G. ve E.C. hakkında da birbirlerine karşı gerçekleştirdikleri eylemleri nedeniyle ayrı bir iddianame hazırladı.

İddianamede, B.T.G'nin arkadaşı E.C'ye yönelik "basit yaralama" ve "hakaret" suçlarını işlediği gerekçesiyle 3 ay 15 günden 1 yıl 3 ay 10 güne kadar, diğer çocuk E.C. için de arkadaşına yönelik "hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle 1 ay 15 günden 9 ay 10 güne kadar hapis cezası istendi.

Hazırlanan iddianame, gönderildiği Anadolu 2. Çocuk Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Yorumlar (0)