İstanbul seçimlerinde son oy oranları! Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki oy farkı kaç?

Sonucu merak edilen İstanbul seçimlerine ilişkin son YSK verilerini CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş duyurdu. Yarkadaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Maltepe'de sayımı süren sandıklar neticesinde Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki oy farkına ilişkin son durumu aktardı. Detaylar haberimizde...

GENEL 13.04.2019, 17:12 13.04.2019, 17:18
İstanbul seçimlerinde son oy oranları! Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki oy farkı kaç?

İstanbul Maltepe'de dün AKP ve MHP'lilerin içeri girerek ertelenmesine neden olduğu ve bu sabah yeniden başlayan oy sayımında son YSK verilerine göre Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki fark 13 bin 922 oldu.

CHP'li eski milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Maltepe'de yeniden sayılan oyların da sisteme girilmesiyle birlikte İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki farkın kapanmadığı görülüyor. YSK'nın sitesindeki verilere göre, CHP'li İmamoğlu 13.922 oy farkıyla önde... İmamoğlu, bu sabah bir kez daha başkan seçildi" dedi.

Yarkadaş Maltepe'deki 1086 sandığın 537'sinin sayımının tamamlandığını ve hakimlerin talimatı üzerine sayımın 12 kurul tarafından gerçekleştirildiği bilgisini verdi. Yarkadaş geriye kalan 549 sandığın sayımının yarın öğlen saatlerinde bitirilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

Yorumlar (0)
32°
açık