İŞLETMELERDE DOSYA DOLABI KULLANIMININ AVANTAJLARI

İŞLETMELERDE DOSYA DOLABI KULLANIMININ AVANTAJLARI

Dosya dolapları, sadece ofislerde değil fabrikalarda dahi kullanılabilmekte olan dolaplardır. Fabrika ve iş yerlerinde bulunan önemli dosyaların güvenliğini sağlamak için kullanılan dolaplar çelikten üretilmekte olup kilitli ve raflı olarak evrakların saklanabilmesi için ideal ürünlerdir. Üstelik metaldan üretiliyor olması bilgisayarda saklanamayan evrakların güvenilir bir şekilde korunabilmesi için imkan sağlamaktadır.  Çelik dosya dolapları özellikle yangın gibi olumsuz durumlarda dosyalarınızın hasar görmesine engel olmaktadır.

İşletmelerde dosyaların korunması için üretilmekte olan dolapların imalat süreci son derece zorludur. Çünkü dosya dolaplarının sadece kapakları değil rafları, kapıları ve hemen hemen bütün rafları çelikten üretilmektedir. Kilit sistemi ise gömme kilit olarak da bilinmekte olan ispanyolet kilit sistemi kullanılarak üretilmektedir ki genellikle dosya dolaplarında kullanılan kilit mekanizmaları üç noktadan farklı kilitleme mekanizmaları olarak tercih edilir.

ÇELİK DOLAPLARDA ÜÇ FARKLI KİLİTLEME MEVCUTTUR

Çelik dolaplardaki üç farklı kilitleme mekanizması üst, orta ve alt tarafta bulunmaktadır ve dış faktörlerden gelecek olan tehditleri minimum düzeye indirgemektedir. Üç farklı modeli bulunmaktadır ve bu modellerden en çok tercih edileni büyük boy dosya dolaplarıdır. Bu ürünün en sık tercih edildiği işletmeler ise evrak ve klasör yoğunluğu olan işletmelerdir. Büyük boy dosya dolaplarında toplamda 4 adet raf ve beş adet göz bulunmakta olup bu da dolabın alacağı dosya sayısının artmasını sağlamaktadır. Bir diğer çelik dosya dolabı ise orta boy dolaptır. Bu dolapta ise üç adet raf ve alt göz bulunmakta olup 4 gözlü olarak üretilmektedir. Diğer çelik dolap ise daha küçüktür ve 2 adet raf 3 göz bulunmakta olup en küçük çaptaki işletmeler için uygun olan üründür.

MAKSİMUM DÜZEYDE GÜVENLİK

Metal dolap yapan Gökerler Çelik Eşya Şirketi tarafından edindiğimiz bilgilere göre güvenlik düzeyini sizlere açıkladık.

İşletmelerin güvenliğini maksimum düzeyde sağlayabilmek için üretilmekte olan çelik dosya dolaplarını standart modeller arasından tercih etmek isterseniz büyük, orta ya da küçük boy dosya dolaplar arasından seçim yapabilirsiniz. Fakat bu dolapların sizin için yeterli olmadığını düşünüyorsanız özel tasarım dosya dolabı da yaptırabilme imkanınız bulunmaktadır. İşletmeler için son derece önemli yer tutmakta olan dosyalar en güvenilir dolaplarda saklanmalıdır. Fakat çelik dosya dolaplarında saklanmakta olan dosyalardaki bilgileri bilgisayarınızda da depolamayı unutmamalısınız. Çünkü çelik dosya dolapları ne kadar güvenilir olursa olsun sel gibi doğal afetlerde koruma yeterli olmayabilir. Bu neden ile çelik dosya dolaplarının güvenliği ne kadar yüksek düzeyde olur olsun mutlaka dosyalarınızın içerisindeki bilgileri farklı teknikler ile de korumaya almalısınız. Ayrıca özel üretim çelik dosya dolaplarının yanında işletmeniz için emanet dolapları ya da kıyafet dolapları da tercih ederek çalışanlarınızın eşyalarını da güvenli olarak saklayabilirsiniz.

Dosya dolabı modellerinin nasıl olduğu hakkında bilgiler verdik. Bu bilgileri Gökerler Çelik Eşya yöneticilerinden edindiğimiz bilgilerdir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 02:28
YORUM EKLE