Her Gün Karabiber yemenin faydaları

Tuz ve karabiber - hemen hemen her şeyde giden ana baharat kombinasyonudur. Bunu gerçekten düşünmeden kullanma eğilimindeyiz, ancak biber aslında inanılmaz bir sağlık yararları grubuna sahiptir. Piperaceae ailesinin bir üyesi olan biber, farklı sonuçlar üretmek için çeşitli şekillerde işlenebilir. Hergün karabiber yemenin faydaları nelerdir? Karabiber yemenin zararları varmı? Karabiberin faydaları nelerdir?

GENEL 10.11.2018, 23:53 11.11.2018, 00:07
Her Gün Karabiber yemenin faydaları

Standart karabiber, biber bitkisinin pişmiş ve kurutulmuş meyvesinden gelirken, beyaz biber olgun meyvede bulunan tohumlardan gelir. Ama bugün iyi eski karabiberlerin sağlık yararlarına odaklanacağız. S & P'deki “P” yi asla atlayamayacağınız faydaları yeniden kazanmak çok kolay.

1. kanseri önleyebilir

Hadi bir biggie ile ona girelim. Karabiber sağlık yararlarının birçoğu ile kredilendirilen piperine denilen bir madde içerir. Piperine kanser riskini azalttığı görülmüştür ve önleyici fonksiyon, biber zerdeçal ile kombineedildiğinde iki kat daha güçlüdür . Zerdeçalın küfür içerdiği, çünkü vücudun bir miktar piperin olmadan emilmesi güçtür.

Biber ayrıca, C vitamini, A vitamini, flavonoidler ve karotenler, kanserojen serbest radikallere karşı koruma sağlayan tüm güçlü antioksidanlara sahiptir. Pişirildikten sonra yemeğinizde taze çekilmiş karabiber kullanarak tüm bu iyilikten en iyi şekilde yararlanın.

2. sindirimi uyarır

Yeniden beslenmek için piperi var , mide , yiyeceklerinizdeki proteinlerin sindirimi için daha fazla mide asidi salgılamasını sağlıyor. Pankreastaki sindirim enzimlerini de uyarır. Piperine ayrıca tükürüğün akışını artırır - dişlerinizle birlikte sindirimdeki ilk elementtir.

Daha kolay sindirim, yemek midenizden daha hızlı ve daha kolay hareket ettikçe sizin için daha fazla rahatlık anlamına gelir. Biberden gelen bir yardımla, enerjiyi yiyecekten bu kadar hızlı kullanmaya başlayabilirsiniz.

3. soğuğa ve öksürük hafifletir

Sadece lezzetli bir baharat değil, karabiber de doğada antibakteriyeldir ve soğuk algınlığı ve öksürüğünetkisini en aza indirmeye yardımcı olabilir . Bazı insanlar tamamen doğal bir soğuk çare için biraz taze karabiber ile bir tatlı kaşığı bal yemin ederim.

Ayrıca bal ve karabiberleri sıcak suya yönlendirin, bir çay yapmak için düz hale getirin. Biber ayrıca, bir buharda solunduğunda göğüs tıkanıklığını hafifletmeye yardımcı olabilir. Biber kuru değil, ıslak öksürükler için en iyi işe yarayacaktır.

4. Daha kolay kilo kaybı

En dıştaki biber tabakası, yağ hücrelerini parçaladıkça metabolizmayı arttırmaya çalışan fito besinlerle doludur. Kore'den bir çalışma bile, piperin yeni yağ hücrelerinin üretimini engellediğini ileri sürmektedir . Baharatlı biber vücudun sıcaklığını geçici olarak artırdığı için daha fazla kalori yakarsınız.

Yiyeceğinizde sadece bir tutam biber, metabolik fayda elde etmek ve kilo vermek için daha kolay bir süreye sahip olmak için yeterlidir. Biber yağı ve biber çayı da kilo kaybını desteklemek için piperini kullanmak için harika bir yoldur.

5. Geliştirilmiş cilt

Ondan bazı faydalar elde etmek için biber yemeye bile gerek yok. Ezilmiş, etrafındaki en iyi exfoliators biridir. Ancak, yanabileceğinden, doğrudan cildinize biber sürmeyin. Dolaşımı teşvik etmek ve cildi daha fazla oksijenle emmek için bir ovma reçetesine karıştırın.

Ama deri hakkında konuştuğumuz sürece, biber yemeklerinin de yaşlanmayı yavaşlattığı ve kırışıklıkların içten dışa doğru pürüzsüz olduğu görülmüştür. Biber ayrıca cildin pigmentasyonunu kaybettiği ve beyaz lekelerin ortaya çıktığı bir durum olan vitiligo tedavisinde de kullanılır .

6. Besinlerin daha iyi emilimi

Sağlıklı bir şekilde yemek için çok fazla iş yapıyorsanız, yediğiniz her besinden faydalanmak istersiniz, değil mi? Biber bunu gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olabilir. Bu büyülü madde olan Piperine, yiyeceklerdeki vitamin ve minerallerin emilimini artırır. Özellikle B vitamini, C vitamini, selenyum ve beta karoten bazı biber ile alındığında vücut tarafından daha kolay kullanılır.

Bu yararlıdır çünkü normal şartlarda bedenlerimiz aldığımız besinlerin sadece bir kısmını emer.

7. Dişler için iyi

Piperin, vücuttaki inflamasyonu azalttığı gibi, dişeti dokusundaki inflamasyonu en aza indirebilir ve çene kemiği bozulmasını önleyebilir. Çin'de Wuhan Üniversitesi'nden yeni bir çalışma , piperinin periodontal hastalıklarla savaşabileceği fikrini desteklemektedir.

Sadece yemeğinizdeki biberi yemenize yardımcı olabilir, ancak topikal olarak diş etlerine uygulamak isterseniz, ince öğütülmüş ve karanfil veya hindistancevizi yağı ile karıştırılabilir.

8. Doğru yolda ağrı kesiciler yardımcı olur

Etkili ağrı yönetimi zor bir şeydir, çünkü en iyi çalışan ağrı kesiciler sıklıkla yüksek oranda bağımlılık yapar. Piperine bazı ağrı kesici ilaçların daha etkili çalışmasına yardımcı olur, bu da hastanın daha az kullanmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda diklofenak gibi bazı anti-enflamatuar ilaçların etkinliğini de destekler.

Sonunda, ağrı kesici ilaçlarla birlikte piperin kullanımı, ilaçlara bağımlılığı azaltabilir ve böylece bağımlılık ve diğer rahatsız edici yan etki riskini azaltabilir.

9. Daha iyi bilinç

Birçok çalışma, piperin bilişsel bozukluk ve hafıza bozukluğunu azaltabildiğini göstermektedir . Piperin, beyindeki kimyasal yolakları uyardığı ve daha iyi işlev görmesini sağladığı düşünülmektedir. Biber yemek en iyi şekilde düşünmek için günlük olarak iyi bir strateji olabilir, ama aynı zamanda Alzheimer, demans ya da bilişsel yaşla ilgili diğer düşüş ile insanlara yarar sağlama potansiyeline de bakılıyor.

Son olarak, burada neredeyse hiç çaba gerektirmeyen sağlıklı bir diyet önerisi var! Muhtemelen çoğu öğünde biber kullanıyorsunuzdur. Yararlarını gerçekten zorlamak için, bütün karabiberleri alın ve hazırlanırken öğünlerinize ince tozları pişirmekten ziyade taze yemenizi taze olarak alın. Bu küçük bir değişiklik, düzenli olarak piper tüketiminden elde edilecek faydaların tüm farkını yaratabilir. Kış böcekleri için evdeki ilaçlardan parlayan cilde ve oh evet, daha düşük bir kanser riski, bu asla kırmak istemediğimiz bir alışkanlıktır.

Yorumlar (0)
29°
parçalı az bulutlu