Haczedilen güvercinleri kimse almadı, ihale ertelendi

İzmir’de, çalıştığı bankadan zimmetine geçirdiği 2 milyon TL ile satın aldığı ve bankanın haciz getirdiği 2 bin 389 özel güvercinin satış ihalesinde güvercinler satılmadı. Güvercinleri hiç kimse almayınca ihale 9 Ocak 2017’ye...

Haczedilen güvercinleri kimse almadı, ihale ertelendi
İzmir’de, çalıştığı bankadan zimmetine geçirdiği 2 milyon TL ile satın aldığı ve bankanın haciz getirdiği 2 bin 389 özel güvercinin satış ihalesinde güvercinler satılmadı. Güvercinleri hiç kimse almayınca ihale 9 Ocak 2017’ye ertelendi.
Bornova ilçesinde, çalıştığı bankanın 2 milyon TL’sini zimmetine geçirdiği iddia edilen 37 yaşındaki veznedar Nevzat Ak, tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Tutuklanmanın ardından, zimmetine geçirdiği parayla alındığı öne sürülen 2 bin 389 güvercine de haciz işlemi uygulandı. Torbalı İcra Dairesi tarafından 769 bin TL kıymet biçilen güvercinler, Türkiye’de ilk kez Torbalı Kuşçu Osman çiftliğinde ihaleye çıkarıldı. Torbalı İcra Dairesi tarafından ihaleye çıkarılan güvercinlerin ihalesi iki gün devam etti ancak güvercinler satılmadı.

Bir tane bile güvercin satılmadı
Vatandaşların katılımının az olduğu ve iki gün süren ihalede satışının gerçekleşmediğini vurgulayan Osman Beklen, "Güvercinlerin bulunduğu yer benim bölgem. İhale burada gerçekleşti fakat satış yaşanmadı. Bu nedenle güvercinler olduğu gibi kaldı. Katılım ilk gün azdı ikinci gün ise hiç yoktu. Bomboş bir alanda sadece bekledik. Umarız bir sonraki ihale süreci daha rahat geçer” dedi.

3. ihale Ocak’ta
Alınan karar doğrultusunda iki gün yapılan ihalede satış olmamasıyla birlikte ihalenin 9 Ocak 2017 tarihinde bir kez daha yapılacağını belirten Beklen, şöyle devam etti:
"Satış olmadığı için yeni bir karar alındı. Karar doğrultusunda 9 Ocak tarihinde yeni bir ihale yapılacak. Yetkililer ile görüştük. 3. ihale de sonuç çıkmazsa fiyatların aşağıya çekileceğini düşünüyoruz. Bazı arkadaşlarımız KDV’lerin çok yüksek olduğunu söyleyerek ihaleye katılmadığını da biliyoruz. Bu gibi sorunlar çözülürse satışlar olacaktır."
YORUM EKLE