Günlük Hayatta Hassas Terazi Kullanımına Örnekler

Laboratuvar ortamında çalışan biri için en önemli demirbaşlardan biri hiç şüphesiz hassas terazi diyebiliriz. Günlük hayatımızda da sık sık karşılaştığımız hassas terazi konusunda yazımızı okuyabilirsiniz.

Günlük Hayatta Hassas Terazi Kullanımına Örnekler

Günlük hayatımızda çok sık karşılaştığımız ancak adını bilmediğimiz cihazlardan biri olan hassas terazi, genel olarak çok düşük hassasiyetlerde tartım gerektiren sektörlerde kullanımı ön plana çıkmaktadır. Bu terazilerin en önemli özelliklerinden biri yüksek hassasiyet derecelerine sahip olmaları iken diğer taraftan da hata payları çok düşük olmaları da bir diğer özellikleri.

Gelişen teknoloji ile birçok özelliği bir arada barındıran bu cihazlar farklı birçok teknoloji de bünyesinde barındırabilmektedir. Özellikle laboratuvar ortamlarında kullanılan hassas teraziler, bu özellikleri ile kullanım esnasında büyük avantaj sağlamaktadır.

Hassas Terazi Özellikleri

Endüstriyel sektörlerde ve laboratuvar ortamlarında kullanımı tercih edilen hassas terazilerin birçok teknolojik özelliği bünyesinde barındırdığını söyleyebiliriz. Artık birçok cihazda dahili olarak otomatik kalibrasyon sistemi, ethernet bağlantı noktaları, RS232 bağlantı noktaları gibi özellikler bulunmaktadır. Bu cihazlar ile yazıcı çıktısı alınabildiği gibi, fiş bastırma olanağı da bulunuyor. Ethernet bağlantısının yanı sıra da WiFi özelliği de bulunmaktadır.

Hassas Terazi Genel Kullanım Alanları

Genel olarak laboratuvar ortamlarında kullanılan hassas teraziler bunun dışında tıp, eczacılık, ilaç sanayi, kozmetik sanayi hata paylarının minimum olması gereken sektörlerde kullanılmaktadır.

Günümüzde Hassas Terazi Kullanımına Örnekler

Çok küçük birimlerde tartım yapabilen hassas teraziler günlük hayatımızda birçok yerde karşımıza çıkabilmektedir. Çok detaylı kullanıma gerek olmasa en basit kullanım örneğini kuyumcular olarak gösterebiliriz. Onun dışında çok küçük birimlerde satış yapan yerlerde sıklıkla kullanılan cihazlardır. Özellikle ilaç sektöründe çok önemli bir yere sahiptir. Bunun yanında Ar-Ge laboratuvarlarında da önemli bir konumdadır.

Değerli madenlerin kullanılabilir eşyalara dönüştürülmesinde de önemli bir rolü vardır. Kullanım amacı gereği biz farkında olmasak da çok kritik bir cihaz olup sektörlere göre çok kritik konumu vardır.

Hassas Terazi Fiyatları

Hassas terazi fiyatları son dönemde üretim maliyetleri düşüşü ve teknolojik gelişmeler ile birlikte önemli ölçüde uygunluk göstermektedir. Hassas terazi fiyatlarına ve teknik bilgilerine Baykon adresinden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 13:22
YORUM EKLE