Gazeteci mahsur kaldığı asansörden anons geçti

Afyonkarahisar’da aralarında gazetecilerin de bulunduğu 11 kişi bindikleri asansörde mahsur kaldı. Yaklaşık 15 dakika kurtarılmayı bekleyen gruptaki TRT muhabiri, asansör içerisinde haberciliği elden bırakmayarak görüntü ile birlikte anons...

GENEL 09.08.2017, 14:07
Gazeteci mahsur kaldığı asansörden anons geçti

Afyonkarahisar’da aralarında gazetecilerin de bulunduğu 11 kişi bindikleri asansörde mahsur kaldı. Yaklaşık 15 dakika kurtarılmayı bekleyen gruptaki TRT muhabiri, asansör içerisinde haberciliği elden bırakmayarak görüntü ile birlikte anons geçti.

Olay, kentteki özel bir sağlık kolejinde meydana geldi. Ankara karayolu üzeri Susuz Beldesi’ndeki kolejde yeni eğitim ve öğretim dönemi ile ilgili bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda gazeteci ve mahalle muhtarı da katıldı. Toplantının ardından kolej binasının gezisi için 7 mahalle muhtarı, 3 gazeteci ve bir kurum görevlisi üst katlara çıkmak için asansöre bindi ancak asansör kısa süre sonra arızalanarak durdu. Hava sıcaklığının 35 dereceye civarında olduğu kentte kabin içerisinde 11 kişi olunca asansördekiler adeta ecel teri döktü. Grup üyeleri hemen telefonlarına sarılarak durumu 112 Acil Çağrı merkezine bildirip yardım istedi. Bu sırada mahsur kalanlar arasında yer alan TRT Afyonkarahisar Muhabiri Oktay Yüksel, kamerasını eline alarak kabin içerisinde yaşananları canlı bağlantıdaki gibi anlatmaya çalıştı. Yüksel, gittikleri haberde haber olan gazetecilerin ve muhtarların yaşadıklarını anbean anlattı. Grup üyeleri sık aralıklarla oksijen seviyesinin düştüğü kabinde acil çağrı merkezini arayarak yardım talebini tekrarladılar. Yaklaşık 15 dakika sonrasında ise grup üyeleri olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından asansörden çıkarıldı. Dışarıya çıkan grup üyeleri rahat bir nefes alırken, kurtulmanın mutluluğunu gülümseyerek gösterdiler.
Yorumlar (0)