banner123

Ege hava durumu! İzmir, Muğla, Denizli, Aydın, Uşak, Kütahya, Manisa, Afyonkarahisar hava raporu

Ege hava durumu... Meteorolojiden alınan son veriler doğrultusuna Bayramın ikinci gününde İzmir, Muğla, Denizli, Aydın, Uşak, Kütahya, Manisa, Afyonkarahisar kentlerinde hava nasıl olacak? Sıcaklıklar yükselecek mi? Yağmur ya da rüzgar beklentisi var mı? Ege bölgesi için tüm soruların cevabı haberimizin detayında...

GENEL 05.06.2019, 10:14 06.06.2019, 11:06
Ege hava durumu! İzmir, Muğla, Denizli, Aydın, Uşak, Kütahya, Manisa, Afyonkarahisar hava raporu

Ege hava durumu! Meteorolojiden alınan son veriler doğrultusunda İzmir, Muğla, Denizli, Aydın, Uşak, Kütahya, Manisa, Afyonkarahisar bölgelerinde sıcaklıklar geçtiğimiz günlere oranla 2 - 3 derece daha serin olacak. Bölge genelinde sıcaklıkların 28 - 30 derece arasında değişmesi bekleniyor. Ege'de gün içinde yağmur ya da kuvvetli rüzgar beklentisi bulunmuyor. Bayram tatilinde sahil kenarlarını tercih edenler için oldukça uygun bir gün olacak. İşte detaylar

METEOROLOJİ HAVA HARİTASI

METEOROLOJİK ÜLE GENELİ TAHMİNİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz'in iç kesimleri, Bursa, Bilecik, Çankırı, Kastamonu, Samsun,Giresun, Sivas, Ardahan, Kars çevreleri, Erzurum'un kuzeydoğu ilçeleri, Edirne ve Kırklareli'nin batı kesimleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, Batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BÖLGEDE HAVA NASIL OLACAK? 

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 28°C

Az bulutlu

MANİSA °C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

Yorumlar (0)