Cumhurbaşkanına hakaret ettiği suçlamasıyla adliyeye sevk edilen Mustafa Sönmez serbest bırakıldı

Sosyal medya hesabındaki paylaşımlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiası ile adliyeye sevk edilen İktisatçı ve yazar Mustafa Sönmez, savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

GENEL 14.04.2019, 16:18
Cumhurbaşkanına hakaret ettiği suçlamasıyla adliyeye sevk edilen Mustafa Sönmez serbest bırakıldı

Sosyal medya hesabındaki paylaşımlarında Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle Pazar sabahı gözaltına alınan Mustafa Sönmez, emniyetteki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde Kartal’daki Anadolu Adliyesine getirildi. Savcılıkta ifadesi alınan Mustafa Sönmez, serbest bırakıldı.

Mustafa Sönmez sosyal medya hesabından gözaltına alınmasıyla ilgili olarak; “Sabahın 3’lerinde benim de kapım çalındı, nezarette ağırlandım, ifade sonrası serbestim. Arayan, ilgilenen herkese teşekkürler. Bu su hiç durmaz” ifadelerini kullandı.

Sönmez, adliye önünde yaptığı açıklamada, “Çarşı’da bir enstantane o. Orada ‘Çarşı başladı’ diye tweet attım. Maç atmosferini paylaşmak üzere atılmış bir tweet. Beşiktaş – Başakşehir maçının tansiyonu yüksekti o videoyu görünce onu tweetledim (retweet), ben de Beşiktaş fanatiği olduğum için onu paylaştım” dedi.

Sönmez bir sonraki mesajında "Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasını bu tweete bina etmişler." diyerek dün paylaştığı 'Çarşı videosu' nedeniyle gözaltına alındığını söyledi.

"Neresinde hakaret var benim yazdıklarımın?" diyen Sönmez, "Video zaten ortalıkta. Cumhurbaşkanı'na hakaret edeceğim de ne olacak? Bizim derdimiz demokrasi katliyle. Hala gece 3'te evden yazar götürülüyor. Dünya bunu konuştu, iyi mi oldu?" ifadelerini paylaştı.

Sönmez ayrıca yeni havaalanı için "TC tarihinin en ahmak projesi Yeni Havalimanı" dediği paylaşımı ile "Gemiyi terk eden edene. Birkaç aya görün neler olacak, neler. Yolcudur Abbas" mesajının soruşturma dosyasına konulduğunu aktardı.

Yorumlar (0)