Çocuklarınızı bu oyundan uzak tutun! Mavi Balina ve Momo oyunları can alıyor...

Bir rus yapımı olan Mavi Balina gençleri intihara sürekleyerek ölmelerini sağlayan tehlikeli bir oyun. Pazar gecesi İstanbul Başakşehir'de 22 yaşında bir gencin kendisini pompalı tüfekle vurarak intihar etmesi sonrası tekrar gündeme geldi. Şimdi ise Hindistan'da intihar girişiminde bulunan bir genç kız " eğer bunu yapmasaydım annem ölecekti" diyerek Mavi Balina oyunu oynadığını belli etti. Bununla birlikte çıkan Momo oyunuda aynı mantıkta ilerliyor ve çocukları intihara sürüklüyor. Peki bu Mavi Balina nedir?

Çocuklarınızı bu oyundan uzak tutun! Mavi Balina ve Momo oyunları can alıyor...

Gençler arasında yayılan ve dünya çapında çok sayıda intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyun tehlike saçmaya devam ediyor.

MAVİ BALİNA TÜRKİYE'DE 150 GENCİN CANINI ALDI!

Başakşehirde olan intihar girişiminden sonra gündeme gelen Mavi Balina oyunu şuan Türkiye'de yaklaşık 150 gencin intiharının sebebi olarak gösteriliyor.
Ocak ayında da Hatay ve Bursa'da iki çocuk intihar etmiş ve olayda Mavi Balina şüphesi olduğu belirtilmişti.Mavi Balina'yla bağlantılı olabileceği iddia ediliyor. Mavi Balina oyunu oynayıcılara görevler veriyor bunlardan birisi ise koluna jiletle bir mavi balina çizmeleri. Bunu yapan çocuklar bunun fotoğrafını oyunun içine atıyorlar.

OYUNUN YARATICISI TUTUKLANMIŞTI

Oyunun yaratıcısı 21 yaşındaki Rus vatandaşı Philipp Budeikin, gençleri intihara teşvik etmek suçundan tutuklandı. Geçen yıl Moskova'da bir diğer Rus vatandaşı Ilya Sidorov da kurduğu Mavi Balina grubuyla çocukları kendilerine zarar verme ve intihara teşvik etme suçlarından tutuklanmıştı.

EĞER TAMAMLAMAZSAM ANNEM ÖLECEK!

Ölümlü vakaların son aylarda giderek arttığı Hindistan'da, 17 yaşındaki bir kız göle atlayarak intihar etmek üzere iken kurtarıldı.Oyuna telefonu aracılığı ile katıldığını ifade eden kız, güvenlik görevlilerine "son aşamayı" yerine getirmek üzere olduğunu da söyledi.Genç kızın, kendisini kurtaran polis memuruna, "Eğer görevi tamamlamazsam annem ölecekti" dediği belirtildi.Temmuz ayı içerisinde 14 yaşındaki Manpreet Singh isimli bir Hintli çocuk da Mavi Balina isimli oyunu oynadığını arkadaşlarına söyledikten birkaç gün sonra intihar etmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 16:37
YORUM EKLE