Cihatçıların İş Bulma Platformu Afişe Oldu

İş bağlantıları kurmak ve iş aramak için kullanılan profesyonel sosyal ağ Linkedin, 11 Eylül saldırılarıyla bağlantılı olduğu belirtilen radikal İslamcı bir vaizin Müslümanları şehit olmaya çağıran ve şiddete teşvik eden konuşmalarına ev sahipliği yaptı.

GENEL 14.12.2017, 16:27
Cihatçıların İş Bulma Platformu Afişe Oldu

BBC'de yer alan habere göre 8 yıl boyunca bu tür içerikleri yayımlayan Microsoft'a bağlı şirket, Küresel Değişim için Tony Blair Vakfı'ndan analist Mübariz Ahmed'in araştırması sonrası durumdan haberdar olabildi.Buna göre, 2009 ile 2016 yılları arasında LinkedIn'in 'slideshare' adı verilen bölümünde 18 ayrı cihat içeriği yer aldı.

Slideshare, sunumları, infografikleri, belgeleri ve videoları destekleyen bir hizmet.LinkedIn kaldırana kadar, habere konu olan içerikler tam 21.000 görüntülemeye ulaştı. Bazı içerikler 8 yıldır sitedeydi.

Bir LinkedIn sözcüsü BBC'ye yaptığı açıklamada, Slideshare sekmesinde yer alan her sunumun kullanıcılar tarafından raporlanmasına imkan sağlandığını ancak bu işlevi sitede daha kolay bulunabilir hale getireceklerini açıkladı.

Yorumlar (0)