Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi; Bulgaristan'a seyahat hazırlıkları yapan kişilerin bazı vize prosedürlerini yerine getirmesi gerekir. Bu prosedürleri yerine getirmesi gereken kişiler, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleridir. Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri Bulgaristan'a yapacak oldukları 90 günden kısa seyahatleri için vize prosedürlerinden muaftır. Vize başvurusu yapmadan geçerli pasaportlarıyla seyahatlerini gerçekleştirebilirler.


Ancak seyahat süresi 90 günü aşacaksa tüm pasaport sahiplerinin durumlarına uygun d vize başvurusu yapması gerekir. Bulgaristan d vizesi ücreti (oturum vizeleri) seyahat edecek kişiye ilgili ülkede 90 günden fazla konaklama imkanı sağlar. D vizeye evlilik dolayısıyla Bulgaristan'da ikamet etmek isteyen kişiler, Bulgaristan'da ikamet etmek isteyen yatırımcılar, Bulgaristan'da temsilcilik açanlar, eğitim dolayısıyla uzun süre ülkede kalmak zorunda olan öğrenciler, Bulgaristan'da şirketi olanlar gibi özel duruma sahip olan vatandaşlar başvurabilir.
Seyahatini gerçekleştirecek kişilerin durumlarına uygun başvuru evrakları hazırlaması gerekir. Kısa süreli c vize türlerinden olan turistik, ticari, aile ziyaret ve transit vize başvuruları için farklı evraklar sunulur. Turistik vize başvuruları için onaylı otel belgeleri önemliyken ticari ve aile ziyaret vize başvuruları için Bulgaristan Yabancılar Şube onaylı davetiye önemlidir.


Bulgaristan'ın Schengen ülkelerine dahil olup olmadığı en çok karıştırılan konulardan biridir. Bulgaristan, henüz Schengen ülkelerinden biri değildir. Dolayısıyla alınan Bulgar vizesi ile Schengen ülkelerine giriş yapılamaz. Ancak çok girişli geçerli bir Schengen vizeniz varsa Bulgaristan'a bu vize ile giriş yapabilirsiniz.


HATIRLATMA!
Çok girişli Bulgaristan vizesi ile Hırvatistan ve Romanya'ya da giriş yapılabildiğini unutmayınız.
Euroasia GVS, Bulgaristan konsolosluk işlemlerinizde sizlere işlem kolaylığı sağlamaktadır. Vize başvurularınız için bizi tercih etmeniz halinde seyahatiniz için zorunlu olan seyahat sağlık sigortanızı ve konaklama rezervasyonlarınızı sizin adınıza tamamlamaktayız. Her biri alanında uzman vize departmanımız ile sizlere başvuru işlemlerinizde yardımcı olmaktan, hizmet vermekten keyif duyarız. Web sitemizi inceleyerek seyahat amacınıza uygun vize kategorilerini ziyaret edebilir, danışmak istediğiniz konulara iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak cevap bulabilirsiniz.
Bulgaristan vize başvuruları için parmak izi uygulaması yoktur. Bu yüzden başvuru için şahsen gelmenize gerek kalmadan vize servisimiz aracılığıyla tüm işlemleri yorulmadan tamamlayabilirsiniz. Türkiye'nin her yerinden başvuru işlemleri için bizlere ulaşabilir, seyahatiniz ile ilgili detayları bizimle paylaşarak firmamızdan başvuru hizmeti alabilirsiniz.


Bulgaristan seyahat amacınıza karar verdikten sonra iletişim adreslerimizden bizlere ulaşarak seyahatiniz için gerekli evrak listesi talep edebilirsiniz. Bizlere bıraktığınız talep doğrultusunda müşteri temsilcilerimiz, sizlere seyahatiniz için hazırlamanız gereken evrak listesi ve ödemeniz gereken vize ücreti hakkında bilgilendirme maili yönlendirmektedir. Bu mailde yer alan evrakları hazırlayıp ofis adreslerimize kargo ile ulaştırmanız yeterlidir. Sizin adınıza sonraki süreci planlamakta ve başvuru aşamalarınızı gerçekleştirmekteyiz.


Bulgaristan Vize Ücreti
Seyahatiniz için gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirmek için Bulgaristan konsolosluk birimleri tarafından belirlenen vize başvuru ücretini ödemeniz gerekir. Bulgaristan vize ücretleri başvuru sahibinin uyruğuna, seyahat süresine göre değişir. Kişi, Bulgaristan'da 90 günden fazla ikamet etmek için başvuruda bulunuyorsa farklı, kısa süreli turistik bir gezi için başvuruda bulunuyorsa farklı vize ücreti öder. Seyahatiniz ile ilgili detayları müşteri temsilcilerimizle paylaştıktan sonra en güncel vize evrakları ve ücretler konusunda sizleri bilgilendirmekteyiz. Vize ücretimiz, sizlere sunmuş olduğumuz hizmet bedeliyle birlikte konsolosluk vize harcını içinde barındırır. Evraklarınızın titiz bir şekilde kontrol edilmesi, konsolosluk randevusu, başvuruların tamamlanması ve takibinin yapılması sizlere sağladığımız hizmetlerdir. Seyahatiniz için yapılması zorunlu seyahat sağlık sigortanızı ve konaklama rezervasyonlarınızı da Euroasia olarak yapmaktayız.


Bulgaristan uzun süreli d vize ücreti ile kısa süreli c vize ücreti birbirinden farklıdır. Ayrıca Arnavutluk, Bosna-Hersek, Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Gürcistan, Rusya ve Ukrayna vatandaşları başvuruları için farklı ücret öderler. Bulgaristan Konsoloslukları 12 yaşından küçük çocuklar için vize ücreti talep etmemektedir. Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?


Kısa süreli Bulgaristan vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık 10 iş günüdür. Bu süre uzun süreli d vize başvurularında 45-60 gün arasında değişir. Kısa süreli Bulgaristan vize türleri olan turistik, ticari, aile ziyaret ve transit vize başvuruları ortalama 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süreler başvuru yapılan konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak kısalıp uzayabilir. Yabancı pasaportlar ile yapılan vize başvuruları ise verilen sürelerden daha uzun bir zaman dilimi içinde sonuçlanabilir.


Yapılan başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında yetki ilgili konsolosluk birimindedir. Euroasia GVS olarak sizlere başvurunuzun her aşamasında kolaylık sağlamaktayız ancak sonuçlanma aşamasına müdahale edememekteyiz.


Vize servisimiz, Bulgaristan vize başvuruları için deneyimli ve tecrübeli ekibi ile sizlere hizmet vermektedir. Bulgaristan vizesine dair her türlü sorularınızı iletişim numaralarımızdan bizlere ulaştırabilirsiniz. Web sitemizde yer alan Bulgaristan vize sayfalarını ziyaret edebilir, aklına takılan/yatmayan her türlü sorunuza müşteri temsilcilerimizi arayarak cevap bulabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 02:34
YORUM EKLE