Afyonkarahisar’da taraftar grupları terörü lanetledi

Afyonkarahisar’daki taraftar grupları İstanbul’da polise yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıyı protesto etti. Ellerinde karanfiller ile emniyet müdürlüğünü yürüyen yaklaşık 500 kişilik grup üyeleri polislere sarılara birlik...

Afyonkarahisar’da taraftar grupları terörü lanetledi
Afyonkarahisar’daki taraftar grupları İstanbul’da polise yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıyı protesto etti. Ellerinde karanfiller ile emniyet müdürlüğünü yürüyen yaklaşık 500 kişilik grup üyeleri polislere sarılara birlik ve beraberlik mesajı verdiler.
Yeşil Park önünden başlayan yürüyüşe Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi 4 büyük kulübün taraftarları ile birlikte çeşitli liglerde mücadele eden Anadolu takımlarının taraftar grupları katıldı. Grup üyeleri polis eskortu öncülüğünde ellerinde meşale, atkı ve karanfiller ile Milli Birlik Caddesi üzerinden terörü lanetleyen sloganlar atarak İl Emniyet Müdürlüğü önüne yürüdüler. Burada grup üyelerini İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen karşıladı. Taraftar grubu üyelerine sarılarak teşekkür eden Şen, yanına aldığı çevik kuvvet polisleriyle beraber grup üyeleri ile fotoğraf çektirdi. Fotoğraf çekimin ardından grup üyeleri bir sürpriz yaparak yanlarında getirdikleri karanfilleri kurumun bahçesine ve polislere attılar.

“Herkesi birlik olmaya davet ediyoruz”
Tuttukları takımların rengarenk formaları ile yürüyüşe katılan grup üyeleri ardından yaptıkları açıklamalarda, bütün farklılıkları bir tarafa bırakıp polis ve askerin yanında olduklarını göstermek için bir araya geldiklerini ifade ettiler.
Üzerine Türk bayrağı asan Emre Akman, şehitleri anmak için yürüyüşe katıldıklarını kaydederek, “Biz birlikte güzeliz, bütün taraftarlar buraya geldik. Bizi hiç bir zaman yıldıramayacaklar” dedi.
Samsunspor taraftarı Çağrı Çelebi ise yürüyüşle ilgili duygularını şöyle anlattı:
“Bizim vatanımız ve hep birlikte olmamız gerekiyor. Bugünde Afyon’da görüldüğü gibi bütün illerimizde bu hafta birlik oldu herkesi birlik olmaya davet ediyoruz.”
Yürüyüşün ardından şehitler anısına yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından grup üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı.
YORUM EKLE