ABD'li komutan Votel Mısırlı yetkililerle görüştü

KAHİRE (AA) - ABD Merkez Kuvvetler (CENCOM) Komutanı General Joseph Votel, Mısır Savunma Bakanı Muhammed Zeki ve Genelkurmay Başkanı Muhammed Ferid ile bölgedeki gelişmeleri görüştü. Mısır Ordu Sözcüsü Albay Tamir er-Rifai yaptığı yazılı...

GENEL 11.02.2019, 23:03
ABD'li komutan Votel Mısırlı yetkililerle görüştü

KAHİRE (AA) - ABD Merkez Kuvvetler (CENCOM) Komutanı General Joseph Votel, Mısır Savunma Bakanı Muhammed Zeki ve Genelkurmay Başkanı Muhammed Ferid ile bölgedeki gelişmeleri görüştü.

Mısır Ordu Sözcüsü Albay Tamir er-Rifai yaptığı yazılı açıklamada, Votel'in Zeki ve Ferid ile ayrı ayrı görüştüğünü ifade etti.

Votel'in gerçekleştirdiği görüşmelerde bölgedeki gelişmeler, terörün sonlandırılması, güvenlik ve istikrarın sağlanması ile iki ülke arasındaki askeri işbirliği konuları ele alındı.

Mısır Savunma Bakanı Zeki görüşmede, Mısır ile ABD arasındaki köklü ilişkilere vurgu yaptı. Votel ise iki ülke arasında bugün ve ileride daha fazla işbirliği görmeyi arzuladıklarını kaydetti.

Mısır ile ABD arasında özellikle askeri düzeyde stratejik ilişkiler bulunuyor. Washington yönetimi, Mısır'a yıllık 1,3 milyar dolarlık askeri yardım yapıyor.


Yorumlar (0)
19°
açık