AB ülkelerindeki emlak yatırımları vatandaşlık getiriyor

Avrupa Birliği vatandaşı olmayı arzu edenler bu hakkı Avrupa Birliği ülkelerinden gayrimenkul satın alarak elde ediyor.

AB ülkelerindeki emlak yatırımları vatandaşlık getiriyor

Avrupa Birliği vatandaşı olmayı arzu edenler bu hakkı Avrupa Birliği ülkelerinden gayrimenkul satın alarak elde ediyor. Vizesiz seyahat ve ikinci vatandaşlık için en uygun yatırımcı programlarını sunan Avrupa Birliği ülkelerinden İspanya ve Portekiz; emlak sektörü açısından dünyada hızla yükselen popülariteye sahip.

Portekiz ve İspanya  uygun fiyatlı gayrimenkulleri ile öne çıkarken her ikisinin de yatırım şartları benzerlik gösteriyor. İspanya ve Portekiz’de 500,000 EUR değerinde gayrimenkul satın alma şartı bulunuyor. Takiben yatırımcıya oturum izni veriliyor. Portekiz vatandaşı olmak için 5 senelik bir süre sonunda daimi oturum hakkı elde etmek ve 5 yıl boyunca 35 gün Portekiz’de kalmak gerekiyor. Daimi oturumdan bir sene sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabiliyor. Portekiz vatandaşlığı için  temel düzeyde Portekizce bilme şartı var.

İspanya oturma izni verdikten 5 yıl sonra daimi oturum hakkı veriyor. İspanya vatandaşlığı için ise yılın 183 gününü İspanya’da geçirmek şartıyla 10 sene İspanya’da bulunmak gerekiyor.

Portekiz’de kira getirili bir çok proje başkent  Lizbon’da toplanmışken, İspanya’da Barcelona ve Madrid’in yanı sıra Valenciyave Malaga gibi şehirler de talep görüyor. 

Şahıslara yönelik global yatırım planlaması alanında hizmet veren Yeni Bir Hayat bu iki ülkenin yatırımcılar tarafından tercih edilme sebeplerini yatırım şeklinin konut ya da ticari olarak seçilmesi ve satın alındıktan sonra kiralanabilme imkanı olduğunu belirtiyor.

Gayrimenkul yatırımları her bir yatırımcının minimum 500,000 EUR yatırması şartıyla birden fazla ortak ile de yapılabildiği gibi yine minimum yatırım tutarını karşılamak kaydıyla birden fazla gayrimenkul yatırımı ile de gerçekleşebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 03:26
YORUM EKLE