KamuManşet

Gençlik ve Spor Bakanlığı yüzlerce personel alımı yapacak! Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu kamu kurumlarında çalışmak isteyenler için güzel haberi verdi. Bakan Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamada, bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 515 personel alımı yapılacağı bildirildi. Peki, başvurular nasıl ve ne zaman olacak?

Bu sene kamu kurumlarına atanmak isteyenlere müjdeyi Bakan Kasapoğlu verdi. Bakan Kasapoğlu, bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 515 personel alacaklarını söyledi.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışmak için başvurular, 4 Ocak – 20 Ocak 2021 tarihleri arasında ‘basvuru.gsb.gov.tr’ adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Şartları

Başvuruda her bir pozisyon için belirlenen kontenjan sayısından fazla olması halinde, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının dört (4) katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilecek Sözleşmeli Bilişim Personeli başvuruları 21 – 28 Aralık tarihleri arasında ‘basvuru.gsb.gov.tr’ adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak.
Sözleşmeli personel alımı ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yer alan duyuruya göre başvuru yapan adaylar, KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre, her bir pozisyon için en yüksek puana sahip adaydan başlanarak ilan edilen boş pozisyon sayısının 5 katı kadar aday sözlü/uygulamalı sınava çağırılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu