GündemPolitika

Gelecek İzmir İl Başkanından Büyük Transfer

İzmir siyasetinin sevilen yüzü, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlarından 20 ve 21. Dönem İzmir milletvekili Hakan Tartan, Gelecek Partisi’ne katıldı. Gelecek Partisi il ve bölge koordinatörleri toplantısında düzenlenen törende, Tartan’a rozeti Genel Başkan Ahmet Davutoğlu tarafından takdim edildi.

DSP’den milletvekili seçilen, bir süre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapan, 2009-2014 yılları arasında CHP’den Konak Belediye Başkanlığı görevini yürüten Hakan Tartan, Gelecek Partisi’ne katıldı. Tartan’a rozetini Genel Başkan Ahmet Davutoğlu tarafından İl ve Bölge Koordinatörleri Toplantısı’nda takdim edildi.

“Bütün Türkiye’yi Kuşatacağız”

Rozet takdimi sırasında konuşan Davutoğlu “Hakan Bey’e teşekkür ediyorum. Bu geniş Gelecek ailesine hoş geldiniz. Türkiye’nin geleceğini hep beraber inşa etmek üzere bu aileyi her geçen gün daha da genişletecek ve bütün Türkiye’yi kuşatacağız” dedi.

“Türkiye’nin Aydınlık Geleceği İçin Mücadele İçinde Olmaya Karar Verdim”

Tartan burada yaptığı konuşmada “Sayın Başbakanımın ifade ettiği üzere Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Bu zorlu süreçte hepimizin yapacağı şeyler var. Geleceğimiz, çocuklarımız, Türkiye’nin aydınlık geleceği adına yapacağımız çok şey var. Başbakanımız devlet adamı kimliğiyle, mütevazı ve donanımlı kimliğiyle Türkiye’nin geleceğinde çok önemli görevleri olacağına inanıyorum. Hepimiz bir şekilde destek vermeliyiz. Ben bu inançla buradayım. Koltuk, makam gibi şeyleri bir kenara bırakarak Türkiye’nin aydınlık geleceği için mücadele içinde olmaya karar verdim.

” Ülkümüz Mutlu Bir Türkiye’dir”

Gelecekte Türkiye adına çok şeyler katacağına inandığım Başbakanımızın yanında olmak istedim. Temel felsefemiz hak, hukuk ve adalettir. Ülkümüz mutlu bir Türkiye’dir. Zorlukları aşarak ve belli dönemlerde Türkiye içinde estirilen karanlık bulutları dağıtarak başaracağımıza inanıyorum. Bu mücadelede yanınızda olmaya gayret göstereceğim. Allah yolumuzu açık etsin. Bu mücadele herkes için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Hakan Tartan Kimdir?

Tevfik Fikret Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. Aynı üniversitede Sosyal Politika, Sosyal Diyalog ve AB Uygulamaları konusunda yüksek lisans ve doktora yaptı. Çeşitli gazetelerde muhabirlik, yöneticilik ve yazarlık görevlerinde bulundu. 1992’de yeniden açılan CHP’ye İzmir’de kurucu oldu ve yönetimde yer aldı. 1995 ve 1999 yıllarında gerçekleşen genel seçimlerde iki kez İzmir’den milletvekili seçildi, 20 ve 21. Dönem İzmir Milletvekilliği, TBMM başkanlık Divanı İdare Amirliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptı.

2009 Türkiye yerel seçimlerinde CHP’den Konak Belediye Başkanı seçildi. Bu görevi 2014 yılana kadar sürdürdü. Dr. Hakan Tartan, üniversitelerde ders vermeye devam etmektedir. Halkevleri anlayışı ile hizmet veren TÜLOV Vakfı’nın Kurucu Başkanıdır. Evli ve iki çocuk babası olup, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.