İzmir Haberleri

Gediz ve Aydem Elektrikten flaş karar! Borçlar ertelenecek

Koronavirüsü önlemleri kapsamına ilişkin alınan kararlara bir yenisi de GEDİZ ve AYDEM elektrikten geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına karşılık GEDİZ ve AYDEM elektrik harekete geçerek 30 Nisan'a kadar borçlarına istinaden evlerin elektriğini kesmeme kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Enerji kesintisi yapılmaması’’ yönündeki çağrısına da GEDİZ ve AYDEM elektrikten cevap geldi.

“EVDE KAL ÇAĞRISI”
Aydem ve Gediz Elektrik şirketlerinden yapılan açıklamada, ‘’Küresel salgın nedeniyle kritik bir süreçten geçiyoruz. Bu dönemde, toplumsal dayanışmayı çok önemsiyoruz. Yaşadığımız zor dönemde tüm zamanını evinde geçiren vatandaşlarımızı düşünüyoruz. Evde kal çağrısının ülkemizin ve halkımızın geleceği açısından hayati önem taşıdığının bilinciyle hareket ediyoruz. Kurumsal kültürümüzden kaynaklanan toplumsal duyarlılığımızın gereği olarak bu uygulamamızı halkımıza duyurmayı görev sayıyoruz.’’ denildi.

Aydem ve Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ’ nin açıklamasında ayrıca abonelerin borçlarını ödeyebilmesini kolaylaştırmak amacıyla taksitlendirme yapıldığı belirtildi. Elektrik borcu bulunan aboneler, online işlemlerden taksitlendirme uygulamasından yararlanabilecekler. Borçlar, kredi kartına 9 aya kadar varan sürelerde taksitlendirilebilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu