Ekonomi

Gece yarısı emekliye müjdeli haber geldi! Promosyon yarından itibaren 19 bin TL olacak

Emekliler tarafından yakın bir şekilde takip edilen gündemlerden biri de promosyonlar. Yeni promosyonları duyan vatandaşlar, başvurular için harekete geçti. 15 milyondan fazla emekli vatandaş, zam haberlerini merakla beklerken aynı zamanda promosyonları da meraklı bir şekilde bekliyor.

Aralık ayında enflasyon verileri, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanmıştı. Yapılan açıklamaların ardından asgari ve emekli maaşları için zam oranları belirlendi. Zam oranları vatandaşları bir yandan sevindirirken bir yandan da gelecek diğer zam haberleri konusunda endişeleri arttı. Esnaf emeklileri için yüzde 37,57 oranında zam yapılırken, memur ve memur emeklileri için yüzde 49,25 oranında bir zam söz konusu oldu.

Promosyonda Artış Bekleniyor

Maaşlar için konuşulan zam oranlarının ardından emeklilere sunulan promosyonlar da gündeme geldi. Emekliler için özel olarak hazırlanan promosyonlar geçim sıkıntısı yaşayanlar için fırsatlar sunuyor. Bankaların müşterileri için sunduğu fırsatlardan faydalanmak için yapılması gerekenler oldukça kolay. Bankaların yeni müşterilerine sunulan emekli maaş promosyonları 13 bin TL’ye kadar yükseldi.

Emekli maaşlarına yapılacak zamlardan sonra promosyonların 19 bin TL’ye kadar yükseleceği konuşuluyor. Emekli maaşlarının artması, emekliler için çok daha avantajlı fırsatlar sunulmasına imkan veriyor. Maaşlara yapılacak zamların haberleri gelmeye başladığından beri bankalar arasında rekabet başladı. Promosyon ve çeşitli kredi imkanları hazırlanarak, emekli vatandaşların geçim sıkıntısına yardımcı olunmaya çalışıyorlar.

Emeklileri İlgilendiren Detaylar

Bankalar tarafından sunulan promosyon ödemeleri farklı şekillerde arttırılabiliyor. Kredi kartı harcamaları ve otomatik fatura ödeme talimatları gibi çeşitli ek ödemeler ile promosyon tutarları çok daha yüksek bir şekilde alınabiliyor. Emekliler, taahhüt süresi dolmadan önce banka değişikliği yapabilir. Farklı bir bankaya geçiş yapmak isteyenler; çalıştıkları zaman göre aldıkları promosyonu alabiliyor ve kalan günlerin ödemesini ise bankaya iade ediyor.

Emekli maaşı için herhangi bir bankayla 3 yıllık anlaşma yapan bir vatandaş 7.500 TL’lik promosyon aldığı durumda; taahhüdü dolmadan 1,5 yıl önce banka değişikliği tercih ederse 3.750 TL tutarında bankaya para iadesi yapmak zorunda kalıyor. Emekli maaşlarına yapılacak zamlardan sonra emekliler için sunulan promosyon imkanları 15 bin ile 19 bin arasında değişecek.