Gündem

Gazze’de ölü sayısı yükseliyor: 16 bin 248 sivil hayatını kaybetti!

İsrail ile Hamas arasındaki gerilim devam ediyor. 7 Ekim’den beri İsrail’in saldırılarından bu yana Gazze’de 16 bin 248 sivilin hayatını kaybettiği 7 bin 112’sinin çocuk olduğu öğrenildi.

GAZZE’DE ÖLÜ SAYISI YÜKSELİYOR

En az 81 gazeteci ve medya çalışanının saldırılarda öldüğü aktarılan açıklamada, aralarında doktorlar ve ilk yardım ekiplerinin de bulunduğu en az 286 sağlık personelinin hayatını kaybettiği belirtildi. En az 1,5 milyon Filistinlinin zorla yerinden edildiği ifade edilen açıklamada, yetersiz yardım akışının başta kadın ve çocuklar olmak üzere sivilleri derinden etkilediğine dikkat çekilerek, yardım dağıtımlarının durdurulması veya yavaşlatılmasının Gazze’deki 2,4 milyon kişinin “ölüm cezasına” çarptırılması anlamına geldiği belirtildi.

İsrail, Gazze Şeridi’ndeki Deyr El Balah kentine hava saldırısı düzenledi. Saldırıda çok sayıda bina yıkılırken, çok sayıda sivil ise hayatını kaybetti. Yerel kaynaklar, İsrail’in vurduğu evin Abu Mussabeh ailesine ait olduğunu ve saldırının herhangi bir uyarı yapılmadan gerçekleştirildiğini belirterek, yaralıların El-Aksa Şehitleri Hastanesi’ne kaldırıldığını ifade etti.