Gündem

Gazeteci Fatih Altaylı’dan flaş koronavirüs iddiası! “Yaza kadar 20 milyon”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacıyla Ramazan Bayramı’na kadar tam kapanma kararını açıklamasının ardından Gazeteci Fatih ltaylı’dan bomba bir iddia ortaya atıldı.

“YAZA KADAR 20 MİLYON VAKA”

Gazeteci Fatih Altaylı, Habertürk’teki bugünkü yazısında koronavirüs tedbirleri ve tam kapanmayı değerlendirerek tam kapanmanın istenildiği gibi olmadığına sokakların, caddelerin ve toplu taşımanın yine de çok kalabalık olduğuna değinen Altaylı, AK Partili isimlerin cenazelerindeki kalabalıklara da tepki gösterdi.

SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI

Ülkeyi yönetenlerin koronavirüsle mücadelede ‘sürü bağışıklığı’ yolunu seçmiş olabileceğini savunan Altaylı, açıklanan rakamlardan yola çıkarak yaza kadar Türkiye’de 20 milyon kişinin daha hastalığı geçirebileceğini belirtti. Toplamda da 65 milyonun bu hastalığı geçirmiş olabileceğini söyleyen Altaylı, hükümetin açıklamadan sessiz sedasız ‘sürü bağışıklığı’ yöntemini benimsemiş olabileceğini belirterek “Bize söylenmeden uygulanan yöntem bu olabilir” ifadelerini kullandı.