İzmir HaberleriYerel Haberler

Gazeteci Bulam’a Yeni̇ Görev

Figen Bican Bulam, ödüllü bir gazeteci olarak yerel ve ulusal basındaki başarı dolu kariyerinden sonra İZELMAN A.Ş.'de Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak göreve başladı.

İGC üyesi, deneyimli gazeteci Figen Bican Bulam, İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZELMAN A.Ş.’nin Kurumsal İletişim Sorumlusu oldu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Figen Bican Bulam, üniversite yıllarında başladığı gazetecilik mesleğini 2001 yılından bu yana İzmir’de sürdürüyor. Haber Ekspres Gazetesi, Hürriyet Dergi Grubu, Referans Gazetesi, Yenigün Gazetesi, Dokuz Eylül Gazetesi, Posta Gazetesi başta olmak üzere İzmir’de çeşitli ulusal ve yerel kurumlarda muhabir, editör, haber müdürü ve köşe yazarı olarak görev yaptı.  

Birincilik ödülleri bulunuyor 

 İzmir Gazeteciler Cemiyeti Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması, Türkiye Gazeteciler Federasyonu İsmail Sivri Gazetecilik Yarışması haber dalı birincilik ödülleri bulunuyor. Ayrıca İzmir Tabip Odası, çeşitli STK’lar ve çevre platformları tarafından da yaptığı haberlerle sertifika ve ödüllere layık görüldü. İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Sendikası üyeliği bulunan Figen Bican Bulam’ın çeşitli yardım kuruluşları ve organizasyonlara da desteği sürüyor. 2015-2021 yılları arasında sahibi olduğu E4 Haber Gazetesi’ni ve e4haber.com internet haber sitesini yönetti. Köşe yazılarıyla ve özgün haberleriyle yerel haberciliğin nabzını tuttu. İzmir’deki pek çok siyasi isimle birlikte çalıştı, seçim dönemlerinde gönüllü olarak pek çok farklı siyasi isme basın hizmeti sundu. 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili adaylarına destek verdi. Desteğini gönüllü olarak hala sürdürmektedir. 

 İZELMAN’ın Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak göreve başladı  

2021 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın ekibine dahil oldu. BİZİZ Dergisi editörü olarak dergiyi yayına hazırladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gazetesinin de Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptı. İkinci üniversite olarak okuduğu Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde son sınıf öğrencisi, evli ve iki çocuk annesi olan Figen Bican Bulam, Büyükşehir’deki yeni dönemle birlikte İZELMAN A.Ş.’nin Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak göreve başladı.