Kamu

Garanti BBVA resmen duyurdu: Tamamen değişiyor!

Garanti BBVA müşterilerini ilgilendiren önemli bir açıklamada bulundu. Bankadan yapılan açıklamaya göre, artık hesap açma işlemi görüntülü görüşme ile gerçekleştirilecek. Böylece müşterilerin şubeye gitmelerine gerek kalmayacak.

Dijitalleşme ile beraber bankaların çalışma sistemleri de değişti. Garanti Bankası bu kapsamda önemli bir açıklamada bulundu. Buna göre, banka yakın zamanda görüntülü görüşme yöntemi ile işlem yapacak.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan şu ifadeleri kullandı:

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu, “Bankacılık sektörü dijitalleşmenin en güçlü olduğu, dönüşümün en hızlı yaşandığı ve yeniliklere de aynı hızda cevap veren, adapte olan sektörlerden biri. Pandemi dönemi, pek çok sektörde olduğu gibi bankacılık için de önemli bir sınav oldu. Pandemiyle birlikte hayatımıza kalıcı şekilde girecek olan ‘yeni normaller’, bankacılığı da yeni bir boyuta geçirecek. Uzaktan müşteri olma sürecini tamamıyla dijitalleştiren bu son adım da bankacılıkta pandeminin tetiklediği hızlı değişimin önemli bir aşaması…

Türkiye’de dijital bankacılıkta ilklere imza atmış, yenilikçi stratejisiyle her dönem öncü rol üstlenmiş Garanti BBVA olarak, bankacılığa yeni bir boyut getirecek bu süreçte de, aynı yenilikçi bakış açımızla farkımızı ortaya koymak üzere yola çıktık. Uzun zamandır hem teknik hem de müşteri deneyimi anlamında bu konu üzerinde fazlasıyla çalışıyor ve mevzuatı bekliyorduk. 2019’da mobil uygulamamız üzerinden başlattığımız uzaktan müşteri olma sürecini, yasal mevzuatla birlikte artık tamamen dijital olarak sunacağız.”

Garanti BBVA hesap açma işlemi nasıl olacak?

Yakın zamanda uygulanacak yeni sistemden faydalanabilmek için Garanti BBVA Mobil üzerinden gerekli bilgileri doldurmak gerekiyor. Daha sonra ise yeni çipli kimlik kartının ön ve arka yüzeyinin fotoğrafını çekiyor. NFC teknolojisi ile kimliğini telefonun arkasına temas ettirerek taratan kullanıcı yüz biyometrisi ile doğrulamasını da gerçekleştirdikten sonra kimlik tespiti için görüntülü görüşme aracılığıyla müşteri temsilcisine bağlanıyor.

Müşteri temsilcisi kimlik tespitini gerçekleştirince banka şubesine gitmeye, kurye beklemeye gerek kalmadan müşteri olunabiliyor. Böylece Garanti BBVA Mobil’den sunulan tüm ürün ve hizmetlere anında erişilebiliyor.