Afyonkarahisar haberleri

Fren yerine gaza bastı! Faciadan dönüldü!

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde faciadan dönüldü. İlçenin en işlek caddesinde bir sürücü fren yerine gaza basınca otomobil kontrolden çıktı. Önce park halindeki motosiklete ardından da kaldırım çıkıp çiçek saksılarına çarpan araç anca durabildi. Kaldırımın o an boş olması faciayı önledi.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde faciadan dönüldü. Bir sürücü fren yerine gaza basınca otomobil kontrolden çıktı. Park halindeki motosiklete ardından da kaldırım çıkan araç çiçek saksılarına çarparak durabildi. Kaldırımın o esnada boş olması ise olası facianın önüne geçti.

Kaza, Sandıklı ilçesi Çakır Mahallesi Belediye caddesinde yaşandı. Öğrenilen bilgilere göre, Aysel Clara Ç., (21) idaresindeki BC 152 LM yabancı plakalı otomobilin sürücüsü yanlışlıkla fren yerine gaza basınca araç kontrolden çıktı. Otomobil önce caddede park halindeki 03 ABS 308 plakalı motosiklete ardından da kaldırımların üzerinde bulunan belediyeye ait çiçek saksılarına çarparak durabildi.

SÜRÜCÜ ŞOKA GİRDİ

Fren yerine gaza basarak panikleyen sürücü Aysel Clara Ç., kaza sonra şoka girdi. Vatandaşlar tarafından otomobilden çıkarılan sürücü kazayı yara almadan atlatırken, kaldırım üzerinde bulunan çiçek saksılar, motosiklet ve otomobil hasar gördü. O esnada kaldırımın boş olması facianın önüne geçerken polis tarafından yapılan inceleme sonrası kaldırımdaki otomobil çekici yardımı ile otoparka kaldırıldı.