Genel

Fox’a geçeceği konuşulan isim canlı yayında istifa etti

Fatih Portakal'ın istifasından sonra yerine gelecek isim bir süredir konuşulurken, bugün canlı yayında gerçekleşen istifa söylentileri doğruladı.

Fatih Portakal’ın istifasından sonra bir süredir kulislerde Fox Tv Ana Haber Bülteni’ne sunucu olacak gelecek isim merak ediliyordu. Duyulan pek çok isim arasında öne çıkan Selçuk Tepeli’nin bu sabahki istifası ise Fox Ana Haber’in başına geçecek yeni ismin belli olmasını sağladı.

CANLI YAYINDA İSTİFA ETTİ

Bugün son kez çıktığı Habertürk TV ekranında istifasını açıklayan Selçuk Tepeli yeni görevi ile ilgili tebrikleri de kabul etti. Serap Belet’le beraber ‘Gün Başlıyor’ programını yapan Tepeli, Ebru Baki, Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya ve Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz da katıldığı son programında izleyicilerine beklenen haberi canlı olarak verdi.

SELÇUK TEPELİ KİMDİR?

Fox Tv’den ““Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Kararı bu kadar net verdim” sözleriyle istifa eden Fatih Portakal’ın yerine gelecek isim olan Selçuk Tepeli, 1974 İstanbul doğumlu.

Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan Tepeli, IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine mastırını tamamladı.

Aktüel ve Newsweek Türkiye’de yayın yönetmenliği yaptı. Habertürk yayın danışmanlığı ve Gazete Habertürk Hafta Sonu ekleri genel yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü.

Selçuk Tepeli, Habertürk TV’de “Eksen” adlı programı yaptı. Fatih Altaylı’nın görevi bırakmasının ardından Habertürk Gazetesi’nin de genel yayın yönetmenliği görevini aldı. Gazete kapandıktan sonra bir süre de Habertürk TV’de aynı pozisyonda görev alan Tepeli birkaç ay önce görevini bırakarak yine aynı kanalda Gün Başlıyor programında sunucu – yorumcu olarak çalışmaya devam ediyordu.