İzmir Haberleri

Foça'ya dev hizmet!

İzmir’in Foça İlçesi”ne kazandırdığı değerlerle bilinen hayırsever Reha Midilli’nin vefatından sonrada hayır işlerine ara vermeden devam ederek efsaneleşen Reha Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı Foça’nın ilk bağımsız anaokulunu tamamlamak için seferber oldu. Bir sonraki eğitim yılına yetişmesi için oldukça yoğun çalışılan program 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci yarısına yetişecek.

Foça İlçe Merkezindeki Atatürk Mahallesi sırtlarında 8 derslikli olarak yapılan Anaokulu inşaatı hızla ilerliyor. Toplantı salonu, yönetim ve öğretmen odalarıyla kompleks bir yapı olarak dizayn edilen okul Foçalı miniklerin sesleriyle çınlayacağı zamanlar için artık gün sayıyor. Foça Belediyesi de çalışmalara lojistik destek sağlıyor.

BİNLERCE İNSAN FAYDALANDI

Reha Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Çelebi; İlk, orta, lise ve üniversite eğitimlerinin yıllardır sürdüğü çok sayıda eserden sonra bunların temel taşı olacak bir Anaokulu inşasına başlamanın kendilerini çok heyecanlandırdığını ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıyla birlikte mesailerinin neredeyse tamamını buraya yönlendirdiklerini söyledi. 

Ali Haydar Çelebi; “Reha – Necla Midilli Eğitim ve Yaşlı evi Vakfı; bu topraklardan kazandıklarını yine bu topraklara ve yüce Türk Ulusu’nun geleceği için vakfetmiş, yaptığı kalıcı eserlerden bugüne kadar binlerce öğrenci, öğretmen ve toplumun her kesiminden vatandaşımız yararlanmış ve yararlanmaya devam etmektedir. Paylaşmak insanlığın onurudur vizyonunu benimseyen, aynı zamanda madden ve manen hizmet etmenin sınırsız çabası içinde olan vakfımız, hayırseverlerin ayni ve nakdi desteğiyle ile de 2019-2020 Eğitim-öğretim yılı içinde Foça’da tek bağımsız anaokulu olacak olan “Reha Necla Midilli Anaokulu” inşaatı yapımını sürdürmektedir. Bağışçılarımıza, okulun yapımında destek veren kişi ve firmalara, kurum ve kuruluşlara, ayrı bir heyecanla inşaatın tamamlanması için çabalayan yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın