GündemMagazin

Flash TV’nin sahibi Ömer Ziya Göktuğ’dan kötü haber: Hayatını kaybetti!

1992 yılında ilk özel kanallardan biri olan Flash TV’yi kuran Ömer Ziya Göktuğ’dan kötü haber geldi. Flash TV’yi kuran Ömer Ziya Göktuğ özel bir hastanede bir süredir koronavirüs tedavisi görüyordu. Yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören 69 yaşındaki Ömer Ziya Göktuğ hayatını kaybetti.

Ömer Göktuğ’un ölümü başta kendi çalışanları olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğdu. Evli ve iki kız babası olan Göktuğ, Flash TV’yi 1992 yılında kurmuştu.

ÖMER GÖKTUĞ KİMDİR?

Göktuğ, 1953 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Öğrencilik hayatında ticaretle uğraşmaya başladı. 1979 yılında Bursa’da Bursanteks firmasını kurarak tekstil sektörüne girdi. 1982 yılında Bursa merkezli Göktuğ Brode, 1989 yılında da Göktuğ Tekstil A.Ş. firmalarını kurarak tekstil yatırımlarını sürdürdü. 1990 yılında Göktuğ İnşaat şirketini kurarak arazi derleme, proje geliştirme faaliyetlerinde bulundu. Bursa’nın ilk gökdelenlerinden birini inşa etti.1992 yılında Göktuğ Medya ve Haber Ajansı bünyesinde Türkiye’nin ilk özel televizyon kanallarından biri olan Flash TV’yi kurdu. Bursa merkezli olarak yayına başlayan Flash TV, daha sonra İstanbul’a taşındı.