EkonomiGündem

Flaş zam: Bayram öncesi yüzde 50 zam yapıldı!

Kurban Bayramı öncesi zam haberi geldi. Akaryakıta gelen büyük zamların ardından otobüs biletlerine de zam yapıldı. Bayram öncesi otobüs biletleri erken tükenirken, uçak biletlerinin satışı devam ediyor. Bayram haftasına ek sefer koyan otobüs firmaları biletlerini yüzde 30 ila 50 arasında daha pahalı satıyor. Öte yandan İstanbul-İzmir arası direkt sefer en ucuz uçak bileti 708 TL’den satılıyor.

Kurban Bayramı’na az bir süre kala ailesinin ya da akrabalarının yanına gitmek isteyen birçok vatandaş plan yapıyor. Bayram için otobüs biletleri tükendi. Bayram dönemi için ek sefer koyan otobüs firmaları, yeni biletleri ise yüzde 30 ila 50 arasında daha pahalıya satıyor.

Otobüs biletlerinde 1.5-2 saat arasındaki kısa mesafe fiyatları 120 TL’den başlarken, 20 saatin üzerinde otobüs yolculuklarının bilet fiyatları ise 650 ila 750 TL arasında değişiyor. Bu yıl otel fiyatlarındaki artış nedeniyle tatil bölgelerine gidecek otobüs sayıları düşerken, paylaşımlı araç talebinde ise artış yaşanıyor.

İZMİR-İSTANBUL ARASI EN UCUZ UÇAK BİLETİ 708 TL’DEN BAŞLIYOR

Tavan fiyatın 899 TL olarak belirlendiği uçak biletlerinde ise satışlar devam ediyor. 9 Temmuz’da başlayacak olan Kurban Bayramı için 8 Temmuz’da İstanbul-İzmir arası direkt sefer en ucuz uçak bileti 708 TL’den başlarken, otobüs biletleri ise 449 liradan satılıyor.